Z MIASTA

Rd
2016-06-13 20:57
45540

W sobotę przy pięknej pogodzie odbył się XI Choszczeński Maraton Rowerowy. Nasi kolarze wywalczyli w nim czołowe miejsca. Gratulujemy formy!

Start maratonu odbył się o godz. 8.30. Na starcie zobaczyć mogliśmy gorzowskich kolarzy, którzy startowali w jednej z trzech tras: MINI: ( 87km), MEGA (152 km) i GIGA (274km). I dali wycisk przeciwnikom. Impreza ta wchodzi w skład cyklu „Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych”.
Najwyższe miejsce zajął Mirosław Grzybczyński w dystansie MEGA, zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (M 4) oraz trzecie miejsce w kategorii open. Również wspaniale wypadł Piotr Jakubowski, który w kategorii M6 –panowie powyżej sześćdziesięciu lat- zajął pierwsze miejsce z czasem dużo lepszym ot młodych wilków z kategorii wiekowej M 2. O podium otarł się Mirosław Jesiołkiewicz, tracąc do poprzednika 3 sekundy i zajmując tym samym czwarte miejsce.
Na dystansie GIGA Jerzy Pikuła w kategorii M 6 zajął drugie miejsce, pokonując ów morderczy dystans w czasie 8 godzin. Również na tym dystansie Stanisław Dołmot zajął III miejsce w kategorii M 5 i z czasem 7 godzin 40 minut.
Trasa MINI okazała się najmniej szczęśliwa, a może największa była tam rywalizacja? Gorzowianie zajęli następujące miejsca: Mirosław Szafrański szóste miejsce w M 6, Wiesław Suchogórski M 5 miejsce trzynaste, a Daniel Makara w M 4 był dwudziesty.