Koncert z małą pauzą. Polacy lepsi od Izraela!

PIłKA WODNA

2015-02-07 22:46
75290

Świetne trzy kwarty i jedna słabsza wystarczyły, żeby Polska pokonała Izrael. Nasi waterpoliści zwyciężyli 12:7 i są bliscy zajęcia 2. miejsca w gorzowskim turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2016.

Polską reprezentację można właściwie zganić tylko za drugą kwartę. W pierwszej prowadziliśmy już 4:0, izraelczycy zdołali w końcówce trafić pierwszy raz. Nam przyszło jednak czekać ponad 8 minut gry, w czasie gdy goście trafiali raz za razem i wyszli na prowadzenie 5:4. Dopiero tuż przed spływem na przerwę wywalczyliśmy rzut karny wykorzystany przezPawła Radzińskiego.

Do optymalnej dyspozycji w ataku biało-czerwoni wrócili po przerwie. W ciągu niewiele ponad minuty odskoczyliśmy Izraelowi na dwie bramki, najpierw dzięki ładnej akcji duetu Wojciech Leszek-Michał Bar a później po trafeniu Bartosza Szymańskiego. Bramkową serię Polacy pociągnęli do stanu 10:5 na początku czwartej odsłony meczu a kropkę nad "i" równo z syreną postawił Martin Andruszkiewicz.

– Zagraliśmy bardzo konsekwentie, niepotrzebne rozprężenie nastąpiło jedynie w drugiej kwarcie. Zawodnicy zbyt szybko uwierzyli w zwycięstwo Trzecią i czwartą kwartę moi zawodnicy grali już zdecydowanie. Jesteśmy solidnie przygotowani i myślę, że jutro również powalczymy z Ukrainą. Cały zespół zagrał bardzo dobrze, nie mówiąc już o liderze jakim jest nasz bramkarz. Cieszę się, bo to zwycięstwo przybliża nas do awansu – powiedział selekcjoner naszej reprezentacji Edward Kujawa.

Mecz z Ukrainą w niedzielę o 10:30. Wcześniej Rosja zmierzy się z Izraelem.

Polska - Izrael 12:7 (4:1, 1:4, 4:0, 3:2)

bramki: Andruszkiewicz 3, Bar 3, Radziński 2, Szymański 2, Łuczak, Leszek - Cohen 2, Zonanstern 2, I. Keren, O. Keren, Goldschmidt