red.
2016-08-01 10:02
51710

(fot. archiwum klubu)

To informacja od Marka Bohdziuna, wiceprezesa KS G’POWER – jego kajakarz płynął w polskiej osadzie na mistrzostwach świata juniorów. Ekipa z gorzowianinem w składzie zajęła szóste miejsce. Zawody rozegrano w weekend w Mińsku na Białorusi.

Od 28 do 31 w Mińsku (Białoruś) rozgrywane były mistrzostwa świata juniorów i młodzieżowców w kajakarstwie klasycznym. Płynął tam zawodnik KS G’POWER Gorzów, Przemysław Korsak – na dystansie olimpijskim K-4 1000 m zajął szóste miejsce.

Osada w składzie: Przemysław Korsak (KS G’POWER Gorzów), Jakub Michalski (KS AZS-AWF Poznań), Robert Nowakowski (KS Energetyk Poznań), Oskar Pacała (CWZS Zawisza Bydgoszcz). Polska reprezentacja w Mińsku zdobyła cztery medale (trzy srebrne i jeden brązowy).

Również na zawodach w Mińsku świetny wynik uzyskał kanadyjkarz AZS-u AWF-u Gorzów. Wiktor Głazunow zdobył srebro na dystansie 1000 metrów w kategorii C-1.