W miedziowym zagłębiu porażka Stilonu i remis Piasta

PIłKA NOżNA

fg
2016-03-19 23:04
62431

Po drugiej kolejce wiosennej znów zadowolony tylko Piast, który zremisował na trudnym terenie w Lubinie. Stilon przegrał w Polkowicach 1:2, choć rozpoczął ten mecz równie wyśmienicie jak ostatnio u siebie.

Zaledwie kilkudziesięciu sekund więcej niż w spotkaniu z Miedzią II Legnica potrzebował Stilon na strzelenie bramki w Polkowicach. W 4 minucie po dośrodkowaniu Damiana Szałasa, głową do siatki skierował piłkę Tomasz Szwiec. To były jednak miłe złego początki. Niebiesko-biali huraganowo atakowali przez pierwsze 20 minut i powinni byli zdobyć przynajmniej jeszcze jednego gola. Tak się nie stało: brakowało szczęścia i odrobiny precyzji, jak choćby wtedy gdy Rafał Świtaj trafił w słupek. Chwilę po tej sytuacji gospodarze wyszli z kontrą, po której do siatki trafił Karol Fryzowicz.

Po jedenastu minutach gry w drugiej połowie straty odrabiał już Stilon, gdy Mariusz Szuszkiewicz ograł gorzowskich defensorów i płaskim strzałem skierował piłkę do siatki. I choć trener Dariusz Borowy wpuścił z ławki wszystkich ofensywnych graczy jakich miał do dyspozycji, ataki nie przyniosły efektu. – Odrabianie strat czasem wychodzi a czasem nie. Znów dobrze zaczynamy, znów tracimy kosmiczne bramki po  błędach i znów zrobimy po meczu analizę wideo, z której wyjdzie, że byliśmy lepsi. Tylko co z tego? – powiedział po spotkaniu zirytowany szkoleniowiec niebiesko-białych.

Drugi z naszych trzecioligowców grał kilka godzin wcześniej w Lubinie. Piast po przeciętnym widowisku z obu stron zremisował ze wzmocnionymi „spadami” z pierwszej drużyny rezerwami ekstraklasowego Zagłębia 0:0.

KS Polkowice – Stilon Gorzów 2:1 (1:1)

bramki: Fryzowicz 23, Szuszkiewicz 56` - Szwiec 4`

Stilon: Wolarek – Gołdyn, Mazalon, Somrani (84` Mrozek), Szwiec – Wiśniewski, Kaczmarczyk, Maliszewski (61` Chyrek), Szałas, Świtaj (61` Ziajka) – Posmyk (73` Nowak)

Zagłębie II Lubin – Piast Gorzów-Karnin 0:0

Piast: Fabiański – Brzytwa, Suchowera, Kucharski, Śliwiński – Startek, Gardzielewicz (87` Kożuchowski), Kaczmarek, Konefał (80` Awiżeń), Pakuła (90` Kijak) – Teteruk (54` Wawrzyniak)

Pozostałe wyniki: Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Śląsk II Wrocław 0:4, Miedź II Legnica – Polonia-Stal Świdnica 2:1, Ilanka Rzepin – Formacja Port 2000 2:1, Ślęza Wrocław – Budowlani Lubsko 1:0, Piast Żmigród – Lechia Dzierżoniów 2:0, Górnik Wałbrzych – Foto-Higiena Gać 1:1. Pauzowały Karkonosze Jelenia Góra.