red.
2016-03-15 00:08
49110

(fot. Filip Górecki)

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16-latków w Pływaniu w Gliwicach – pływaczka MKP „Słowianka” Gorzów, podopieczna trenera Jacka Nowaka, Weronika Tomasiak na dystansie 200 m stylem motylkowym zdobyła srebrny medal – czas: 2:21.28.

Zawody rozegrano w weekend w Gliwicach. To czwarty medal Zimowych Mistrzostw Polski w Pływaniu w 2016 roku dla Gorzowa. Tydzień wcześniej na basenie Słowianki Wiktoria Skowrońska zdobyła złoty medal na dystansie 50 m st. klasycznym z rekordem życiowym 32.27 sekund. To tylko o 0.92 sekundy gorszy czas od rekordu Polski 15-latków. Ta sama pływaczka była druga na dystansie 100 m st. klasycznym z czasem 1:12.96. Z kolei Jakub Drozda zdobył brąz na 1500 m stylem dowolnym z czasem 16:29.82