Trzy medale w trzech kolorach dla MKP Słowianka

SPORT

fg
2016-03-06 23:33
49000

Dwa medale Wiktorii Skowrońskiej i jeden Jakuba Drozdy: to dorobek gorzowskich pływaków podczas mistrzostw Polski do lat 15, które dziś zakończyły się w Słowiance. Startowało piętnastu miejscowych.

Wiktoria Skowrońska była największą nadzieją medalową MKP Słowianka na tych mistrzostwach i oczekiwań nie zawiodła. Gorzowianka zdobyła złoty medal na 50 metrów w stylu klasycznym oraz srebro na dystansie dwukrotnie dłuższym. Z kolei Jakub Drozda wywalczył brąz na 1500 metrów w stylu dowolnym. Ten sam zawodnik na 400 metrów zajął. 6. lokatę. W zawodach startowało w sumie 15 zawodników z obu gorzowskich klubów, w tym 14 z MKP.