PIAST GORZóW-KARNIN

fg
2015-09-20 08:59
60590

Z najdalszego wyjazdu w sezonie Piast wrócił z pustymi rękami. Czerwono-czarni ulegli Foto-Higienie Gać 0:2. Bramki padały na początku obu połów spotkania.

Gospodarze już w 3. minucie objęli prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego  do siatki trafił Dawid Pożarycki, choć nasi byli przekonani, że arbiter odgwiżdże faul. Niespełna pięć minut później było blisko kolejnej bramki po rzucie rożnym, tym razem jednak niecelnie uderzył Grzegorz Dorobek. Później gra się wyrównała i do głosu zaczęła dochodzić gorzowsko-karnińska ekipa. Tuż przed zejściem do szatni z lewego skrzydła Dawid Śliwiński dośrodkował na tyle silnie i blisko bramki, że interweniować musiał golkiper Foto-Higieny.

Ledwo obie drużyny zaczęły drugą część a było już 0:2, po tym jak Marek Budny pokonał Arkadiusza Fabiańskiego. Ten sam zawodnik niespełna 10 minut później strzelał z przewrotki, tym razem jednak Fabiański zaskoczyć się nie dał. Piast ruszył do odrabiania dwubramkowej straty i najbliżej zdobycia gola był Mariusz Niewiadomski jr, który z  narożnika pola karnego trafił w poprzeczkę. Chwilę później szansa była po… dośrodkowaniu, gdy Mateusz Konefał tak „zawinął”, że piłkę z okolic linii bramkowej musiał wybijać obrońca gospodarzy.

Foto-Higiena Gać – Piast Gorzów-Karnin 2:0 (1:0)

bramki: Pożarycki 3`, Budny 46`

Piast: Fabiański – Buda, Wawrzyniak, Zdrojewski, Śliwiński – Gardzielewicz, Waltrowski (42` Niewiadomski jr), Konefał, Kaczmarek, Pakuła – Raćko