fg
2015-08-23 12:30
49070

Karolina Naja tym razem bez medalu na Mistrzostwach Świata

Karolina Naja tym razem bez medalu na Mistrzostwach Świata (fot. Bartłomiej Pluta)

Ostatni dzień kajakarskich Mistrzostw Świata bez medalu dla zawodników AZS AWF Gorzów. Karolina Naja znów na czwartym miejscu, tym razem w K-4. Wiktor Głazunow w dwójce zajął piątą lokatę a Paweł Kaczmarek był siódmy w jedynce.

Karolina Naja wyjeżdża z Mediolanu jako dwukrotnie czwarta zawodniczka Mistrzostw Świata. Po wczorajszym miejscu tuż poza podium w K-2 na 500 metrów, dziś brązowa medalistka ostatnich igrzysk olimpijskich znów na 4. miejscu. Zawodniczka AZS AWF Gorzów płynęła w czwórce, która  przed rokiem zdobyła srebro na Mistrzostwach Świata w Moskwie. Teraz do medalu zabrakło 0,3 sekundy.

Wczorajszy srebrny medalista Wiktor Głazunow tym razem zajął wraz z Vincetem Słomińskim 5. miejsce w sprinterskiej dwójce C-2 200 m. Do trzeciej lokaty zabrakło prawie 0,7 sekundy. Z kolei w jedynce na 200 metrów Paweł Kaczmarek ukończył finał na 7. miejscu, wywalczając tym samym miejsce w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.