Trzy bramki, trzy punkty, trzech straconych zawodników

PIAST GORZóW-KARNIN

fg
2015-08-23 01:06
63290

Bardzo udany wyjazd Piasta do swojego imiennika ze Żmigrodu. Zespół prowadzony przez Mateusza Konefała wygrał 3:0. Oba zespoły kończyły spotkanie w dziewiątkę a czwartą żółtą kartkę w sezonie obejrzał trener.

Gorzowsko-karnińska ekipa objęła w Żmigrodzie prowadzenie w 28 minucie meczu. Po szybkim kontrataku i nieudanej pułapce ofsajdowej Adam Zdrojewski pokonał bramkarza gospodarzy. W 68 minucie na 2:0 podwyższył Maciej Sędziak a w doliczonym czasie gry rzut karny wykorzystał Mateusz Konefał. Na stadionie w Żmigrodzie zdecydowanie więcej niż bramek można było zobaczyć kartek. Arbiter pokazał aż 12 żółtych i cztery czerwone. Swoisty rekord pobił Oskar Raćko, który dosłownie minutę po wejściu wyleciał z boiska za obrazę sędziego. Pod koniec meczu czerwień obejrzał także Michał Pakuła a w zespole gospodarzy dwóch zawodników musiało zejść za drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z trzech punktów, jakie wywieźliśmy z tak trudnego terenu. Tym bardziej, że po bardzo ostrym i obfitującym w kartki meczu. Zdawaliśmy sobie sprawę, że jest to bardzo dobry rywal, ale przeanalizowaliśmy jego słabe strony i udało się to wykorzystać. Niestety obejrzałem czwartą żółtą kartkę w sezonie, ale paradoksalnie może być lepiej, jeśli będę z boku a nie na boisku – powiedział Mateusz Konefał. Kolejny mecz w sobotę o 14:00. Na Łagodzińską przyjeżdża Zagłębie II Lubin.

Piast Żmigród – Piast Gorzów-Karnin 0:3 (0:1)

bramki: Zdrojewski 28`, Sędziak 68`, Konefał 90` k.

Piast G-K: Fabiański – Buda, Wawrzyniak, Kożuchowski, Startek – Pakuła, Konefał (90` Niewiadomski), Śliwiński (65` Janeczek), Kaczmarek, Sędziak (70` Raćko) - Zdrojewski