2015-07-30 10:40
49630

Natalia Kaczmarek i trener Tomasz Saska

Natalia Kaczmarek i trener Tomasz Saska (fot. archiwum klubu)

Natalia Kaczmarek wróciła z lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów młodszych z życiowym rekordem. Gorzowiance niewiele zabrakło, żeby pobiec w finałowym biegu na 400 metrów.

W kolumbijskim Cali Natalia Kaczmarek startowała indywidualnie i w sztafecie na dystansie 400 metrów. W pierwszym przypadku zawodniczka ALKS PWSZ zajęła 9. miejsce. W półfinale podopieczna trenera Tomasza Saski osiągnęła czas 54,25, o ponad pół sekundy lepszy od poprzedniego rekordu życiowego. To jednak nie wystarczyło na awans do finału i Kaczmarek została sklasyfikowana na 9. miejscu.

Gorzowianka pobiegła także w biegu sztafetowym, gdzie Polki zajęły 5. lokatę. Trener ALKS PWSZ nie ma wątpliwości, że to duży sukces jego zawodniczki. - Przypominam, że w Gorzowie brakuje czterystumetrowej bieżni tartanowej oraz całej infrastruktury lekkoatletycznej - podkreślił Tomasz Saska.