Udany finał sezonu

PIłKA NOżNA

2015-06-21 00:36
65411

Wysokim zwycięstwem zakończyła Warta sezon w klasie okręgowej. Niebiesko-bordowi pokonali u siebie Iskrę Janczewo 4:1. Za tydzień najstarszy gorzowski klub świętuje 70. rocznicę powstania.

Warciarze od początku stwarzali sobie więcej sytuacji niż przyjezdni. Już w 23 minucie bliski zdobycia gola był Łukasz Żeliszewski, ale jego uderzenie głową z ostrego kąta odbił bramkarz Iskry. Wynik otworzył 10 minut później Jan Stronczyński, wykorzystując rzut karny po faulu na Jakubie Rosołowiczu. Po chwili mogło być 2:0, ale będący w świetnej sytuacji Adam Pawłowski strzelił minimalnie obok słupka. Jak mówi piłkarskie powiedzenie „niewykorzystane sytuacje się mszczą” i zamiast dwubramkowego prowadzenia gorzowian, mieliśmy wyrównanie gości po strzale Kamila Maciejewskiego.

Druga połowa należała już jednak zdecydowanie dla Warty. Prowadzenie przywrócił uderzeniem z rzutu wolnego Tomasz Jankowski. Losy meczu rozstrzygnął Pawłowski strzałem z pierwszej piłki, po tym jak trafił do niego odbity przez obrońcę gości strzał Stronczyńskiego. Gości dobił w 72 minucie Mateusz Sobański a goli mogło być jeszcze więcej. Największego pecha miał Patryk Baranowski, który na pięć minut przed końcem trafił w słupek. Z kolei chwilę wcześniej kapitalną interwencją po rzucie wolnym Wartę uchronił Grzegorz Szymański.

- Chcieliśmy zakończyć sezon miłym akcentem po tej wpadce w Górzycy. Chłopaki dotrzymali tego słowa i zwyciężyli. Przeciwnik nie stworzył sobie zbyt dużo sytuacji, my wykorzystaliśmy swoje. Cieszymy się z dorobku punktowego i utrzymania. Wiemy na razie, że do Niemiec wyjeżdża po sezonie Tomek Jankowski. O tym co w nowych rozgrywkach przyjdzie jeszcze czas pomyśleć. Teraz skupiamy się na obchodach jubileuszu 70-lecia klubu w przyszłą sobotę. Tam zagramy towarzysko a do właściwych przygotowań przystąpimy około 14 lipca – powiedział trener Warty, Sebastian Puchalski.

Warta Gorzów – Iskra Janczewo 4:1 (1:1)

bramki: Stronczyński 33` k., Jankowski 54`, Pawłowski 63` Sobański 72` - K. Maciejewski 38`

Warta: Szymański – Bajko, Jaźwiński, Żeliszewski, Kikut – Soszka, Stronczyński, Rosołowicz, Pawłowski (76` Uszkiewicz), Jankowski (60` Sobański) – Kolasa (70` Baranowski)