SPORT

fg
2015-11-02 10:02
49440

Cztery medale w tym dwa złote przywieźli lekkoatleci GZSN Start z Mistrzostw Świata w katarskiej Dausze. W swoich konkurencjach zwyciężyli Maciej Lepiato i Bartosz Tyszkowski. Brąz wywalczyli Mateusz Michalski, Marek Wietecki i Łukasz Mamczarz.

Kolejne złoto trafiło do kolekcji Macieja Lepiato. Na mistrzostwach świata w Doha gorzowianin okazał się bezkonkurencyjny, osiągając wysokość 2,18 metra, będącą nowym rekordem świata w tej kategorii. Poprzedni także należał do gorzowianina. Mazurka Dąbrowskiego wysłuchał w katarze również Bartosz Tyszkowski. W pchnięciu kulą jego rezultat 13,43 m był najlepszym (także rekord świata).

Zawodnicy GZSN Start wywalczyli także dwa brązowe medale. W kategorii T42 soku wzwyż na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Mamczarz z rezultatem 1,78 m (trzecia próba). Brąz zdobył również Mateusz Michalski w biegu na 200 metrów oraz Marek Wietecki w rzucie dyskiem.