Błyskawiczny cios w ciężkich warunkach

TKKF STILON GORZóW

2015-04-02 13:37
67410

Tak jak w spotkaniu rozegranym w Gorzowie (1:4), TKKF Stilon był tylko tłem dla Mitechu Żywiec (fot. Radosław Siuba)

Nie udała się wiosenna inauguracja piłkarkom TKKF Stilon. Choć „wiosenna”, to chyba nie do końca prawdziwe stwierdzenie. Przy fatalnej pogodzie gorzowianki przegrały w Radziechowach z Mitechem Żywiec 0:6.

Przy mocno padającym i roztapiającym się śniegu efekt gospodyniom przyniosła już pierwsza ofensywna akcja. Centra z lewego skrzydła przeszła przez ręce naszej bramkarki Joanny Rozmiarek, do piłki dopadła Halina Półtorak i bez problemu skierowała ją do pustej bramki już w 46 sekundzie spotkania. W 18 minucie Rozmiarek faulowała w polu karnym zawodniczkę Mitechu a rzut karny wykorzystała Anna Żak. Pięć minut później nasza golkiper odbiła groźny strzał Katarzyny Wnuk, ale ta przejęła jeszcze raz piłkę i dośrodkowała ją do nadbiegającej z drugiej strony Luci Suskovej a Słowaczka z bliskiej odległości praktycznie rozstrzygnęła losy meczu.

Jeszcze przed przerwą doskonałą okazję po samotnym rajdzie wykorzystała Półtorak a w drugiej części Mitech dołożył dwa gole. Gorzowianki miały wyśmienitą okazję na honorowego gola, jednak grająca trener niebiesko-białych Marzena Salamon nie wykorzystała rzutu karnego. Kolejne spotkanie TKKF Stilon 12 kwietnia u siebie. Rywalem będzie Zagłębie Lubin.

Mitech Żywiec – TKKF Stilon Gorzów 6:0 (4:0)

bramki: Półtorak 1`, 35`, Żak 18` k., Suskova 24, Walczyk 56` (sam.), Nieciąg 84`

TKKF Stilon: Rozmiarek – Walczyk, Sobczak, Zdunek, J. Dudek (82` Karaczyn) – Szafrańska (46` Wawer), Szlendak, Sanocka (46` Szuba), Salamon, Kałuzińska (75` Gołąb) – Nowicka

Pozostałe wyniki: Zagłębie Lubin – Górnik Łęczna 3:1, GOSiRki Piaseczno – AZS PSW Biała Podlaska 0:0, Medyk Konin – Olimpia Szczecin 9:0, KKP Bydgoszcz – Czarni Sosnowiec 0:0, AZS Wrocław – 1. FC. Katowice 1:0.