Optymizm po 0:4? Możliwe

TKKF STILON GORZóW

2015-04-13 00:01
75710

Nie było sensacji na Olimpijskiej: TKKF Stilon przegrał z Zagłębiem Lubin 0:4. Wynik jest jednak mylący – gorzowianki zaprezentowały się korzystnie, szczególnie w pierwszej połowie.

Niezręcznie jest chwalić zespół po wysokiej porażce, ale przecież nie oczekujemy od młodziutkiej drużyny TKKF Stilon cudów. Gorzowianki mają zdobywać punkt na zespołach z miejsc od szóstego w dół. Przeciwko bijącemu się o mistrzostwo Zagłębiu Lubin dały nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone w walce o byt. Nasze nie dopuszczały „miedziowych” do zbyt wielu sytuacji bramkowych a gdy już takie się zdarzyły, na wysokości zadania stanęła między słupkami Katarzyna Poźniak.

Co więcej – niebiesko-białe mogły zdobyć bramkę. Najpierw w zamieszaniu w polu karnym trochę nie zorientowały się Weronika Szuba i Katarzyna Nowicka. Gdyby któraś z nich przejęła piłkę, miałaby przed sobą pustą bramkę – golkiper Zagłębia wyszła bowiem za daleko. Szuba z kolei kilka minut później przymierzyła z około 16 metrów minimalnie obok słupka. Niestety do przerwy nie udało się też dowieźć remisu – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki dopadła liderka ligowych strzelców Agata Tarczyńska i strzałem tuż przy słupku otworzyła kontro bramkowe.

Gorzowianki nie poddawały się w drugiej części, ale skrzydła podcięły im gole Dagmary Grad i Emilii Bezdzieckiej – oba piękne, nie dające żadnych szans Poźniak. Ostatnia bramka to już efekt rozluźnienia gospodyń. – Nie byłyśmy tak gorsze jak na to wskazuje wynik. Liczyłyśmy po cichu na remis. Bramka na 0:3 – stadiony świata. W pierwszej połowie Weronika Szuba mogła wykorzystać sytuację. Myślę, że ten gol się nam należał z przebiegu gry – powiedziała grająca trener TKKF Stilon Marzena Salamon.

Kolejne spotkanie w następną sobotę na wyjeździe przeciwko AZS Wrocław.

TKKF Stilon Gorzów- Zagłębie Lubin 0:4 (0:1)

bramki: Tarczyńska 39`, Grad 69`, Bezdziecka 81`, Fidos 90`

TKKF Stilon: Poźniak - Wawer, J. Dudek, Sobczak, Walczyk - Salamon, Szlendak, Zdunek (48. min Szafrańska), Kałuzińska, Nowicka - Szuba.

Pozostałe wyniki: GOSiRki Piaseczno – 1. FC. Katowice 3:0, Olimpia Szczecin – Górnik Łęczna 0:2, AZS PSW Biała Podlaska – Czarni Sosnowiec 0:0, Górnik Łęczna – AZS Wrocław 3:1, Medyk Konin – KKP Bydgoszcz 2:0