Jedna riposta z wicemistrzyniami Polski

TKKF STILON GORZóW

2015-05-23 16:07
63940

Piłkarki TKKF Stilon nie miały większych szans w starciu z wicemistrzyniami Polski. Gorzowianki zdołały strzelić faworytkom wyrównującego gola, ale ostatecznie przegrały z Górnikiem Łęczna 1:5.

Przed TKKF Stilon dwa wyjazdowe spotkania w Bydgoszczy i Szczecinie, które zdecydują o pozostaniu w lidze, więc do starcia z trzecim w tabeli Górnkiem Łęczna nasz zespół podchodził ze świadomością, że porażka może być wkalkulowana. Po niemrawym pierwszym kwadransie przyjezdne stworzyły sobie pierwszą sytuację, ale Katarzyna Poźniak zatrzymała szarżującą Annę Sznyrowską. Dwie minuty później gorzowska bramkarka wyciągała już piłkę z siatki – tym razem Sznyrowska nie pomyliła się po tym jak dostała dokładne prostopadłe podanie. TKKF Stilon stać było jednak na szybką odpowiedź. Najpierw Magdalena Kałuzińska źle przyjęła piłkę na doskonałej pozycji, ale po chwili po dośrodkowaniu Marzeny Salamon bramkarka z Łęcznej minęła się z piłką, z czego skwapliwie skorzystała Adrianna Szlendak.

W 27 minucie mogło być nawet 2:1, gdy po dośrodkowaniu Beaty Walczyk minimalnie niecelnie główkowała Klaudia Sobczak, ale gorzowiankom nie udało się utrzymać korzystnego rezultatu do przerwy. Na 7 minut przed zejściem do szatni Joanna Dudek faulowała w polu karnym Martę Krakowską i Górnik miał rzut karny, wykorzystany przez Annę Żelazko. Tuż przed końcem pierwszej połowy po dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłkę z bliskiej odległości do siatki wcisnęła Agata Guściora i było już praktycznie po meczu. Grające już ze spokojem drugą połowę piłkarki z Lubelszczyzny po przerwie jeszcze zwiększyły rozmiary zwycięstwa.

- Mówiłam przed meczem, że wielkich rzeczy się nie spodziewam. Górnik to na pewno lepszy zespół, górujący nad nami szybkością i wytrzymałością. Gdybyśmy się otworzyły to pewnie dostałybyśmy jeszcze więcej bramek. Myślimy już o meczach w Bydgoszczy i Szczecinie, tam potrzebujemy punktów – powiedziała grająca trener TKKF Stilon Marzena Salamon.

TKKF Stilon Gorzów – Górnik Łęczna 1:5 (1:3)

bramki: Szlendak 23` - Sznyrowska 19`, Żelazko 39`k., Guściora  43`, 70`, Daleszczyk 49`

TKKF Stilon: Poźniak (63` Rozmiarek) – Sobczak, Zdunek, Walczyk, Szafrańska – Dudek, Salamon, Wawer, Kałuzińska (76` Brzozowska), Nowicka (76` Sanocka) – Szlendak

Pozostałe wyniki:  Zagłębie Lubin – GOSiR Piaseczno 8:0, Medyk Konin – AZS PSW Biała Podlaska 8:0, AZS Wrocław – KKP Bydgoszcz 4:2, Mitech Żywiec – Czarni Sosnowiec 6:1, Olimpia Szczecin – 1. FC Katowice [24.05].