TKKF STILON GORZóW

2015-06-07 22:52
68730

Pod bramką Katarzyny Poźniak co kilka minut coś się dziajło

Pod bramką Katarzyny Poźniak co kilka minut coś się dziajło (fot. Radosław Siuba)

Po czwartkowym meczu nikt się nie spodziewał innego scenariusza. Dziś spadek TKKF Stilon z ekstraligi stał się faktem. Gorzowianki poległy z Medykiem Konin 1:7. Rywalki obroniły tytuł mistrzowski.

Cudu nie było a tylko w takich kategoriach można by było rozpatrywać rezultat gwarantujący utrzymanie, czyli zwycięstwo. Przyjezdne już w pierwszej akcji meczu objęły prowadzenie – na tablicy była 25 sekunda, gdy dośrodkowanie z prawego skrzydła sfinalizowała Anna Gawrońska. Na bramki dające pełen komfort koniniankom poczekaliśmy ponad pół godziny. Napór przyjezdnych zatrzymywały defensorski niebiesko-białych i dobrze dysponowana Katarzyna Poźniak. Nasza bramkarka skapitulowała drugi raz dopiero w 33 minucie, gdy „wypluła” strzał z rzutu wolnego bity przez Gabrielę Grzywińską prosto pod nogi Ewy Pajor. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na 3:0 podwyższyła Rumunka Maria Ficzay.

Koniec „atrakcji” w tym meczu? Niestety nie i nie chodzi o kolejne gole strzelane przez mistrzynie Polski. W końcówce spotkania przy stanie 0:6 zderzyły się Katarzyna Nowicka i Jagoda Szewczuk. Nasza zawodniczka mocno odczuła to starcie, ale koninianka musiała zostać odwieziona do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Decyzją sędziujących to spotkanie mecz został przerwany do czasu powrotu karetki. Po długiej przerwie nasz zespół zdobył honorowego gola po uderzeniu Marzeny Salamon a odpowiedziała Gawrońska, ustalając tym samym rezultat identyczny jak w jesiennym starciu tych drużyn. - Smutno, ale największa bolączka to porażka w Szczecinie. Nie można było się spodziewać cudu w starciu z Medykiem. Uważam jednak, że nie zasłużyliśmy poziomem gry i umiejętnościami na spadek. Nie odstawałyśmy od tych drużyn z dołów tabeli. Niestety żegnamy się z ekstraligą a kilka zawodniczek odchodzi z klubu – podsumowała grająca trener TKKF Stilon, która także opuszcza klub.

TKKF Stilon Gorzów – Medyk Konin 1:7 (0:3)

bramki: Salamon 90` - Gawrońska 1` 90` Pajor 33`, Ficzay 35`, Kamczyk 53`, Pilipienko 64`, 75`

TKKF Stilon: Poźniak – Walczyk, Sobczak, Szafrańska, J. Dudek (72` Karaczyn) – Wawer, Salamon, Sanocka (81` Gołąb), Kałuzińska, Nowicka – Szuba (46` Łach)

Pozostałe wyniki: Czarni Sosnowiec – GOSiRki Piaseczno 3:3, KKP Bydgoszcz – Olimpia Szczecin 2:4, Górnik Łęczna – Mitech Żywiec 1:0, 1. FC Katowice – Zagłębie Lubin 0:14, AZS PSW Biała Podlaska – AZS Wrocław 3:0.