Już nie czerwona latarnia. Trzy gole i trzy punkty TKKF Stilon

TKKF STILON GORZóW

2015-10-04 18:49
73340

Przełamały się wreszcie piłkarki TKKF Stilon. W rozegranym awansem meczu 9. kolejki I ligi gorzowianki pokonały KS Raszyn 3:0 i uciekły z ostatniego miejsca w tabeli.

Gdyby nie teraz to kiedy? To był mecz o to kto odbije się od dna. TKKF Stilon i KS Raszyn mieli dotychczas na swoim koncie po punkcie zdobytym na Polonii Poznań. Spotkanie lepiej zaczęły gorzowianki, od pierwszych minut atakując i zagrażając bramce rywalek. W 11 minucie z prawego skrzydła dośrodkowała Oliwia Pietroczuk a Kamila Szafrańska z pierwszej piłki przymierzyła tuż nad poprzeczką. 120 sekund później centymetrów już nie brakowało. Wówczas po rzucie rożnym najlepiej w polu karnym znalazła się Katarzyna Nowicka, uderzając bez namysłu w kierunku bramki KS Raszyn.

W pierwszej połowie nie poszczęściło się Szafrańskiej, która na 6 minut przed końcem znów była bliska zdobycia gola. Reprezentantka Polski do lat 19 odbiła sobie to w końcówce przepiękną bramką na 2:0, gdy po dalekim przerzucie przymierzyła technicznie z woleja, lobując bramkarkę z Raszyna. Szafrańska ustaliła w doliczonym czasie gry wynik spotkania po dograniu Nowickiej. Przyjezdne we wcześniejszej fazie tej części spychały nasze do obrony, ale w dwóch groźnych sytuacjach udanymi interwencjami popisała się Katarzyna Późniak. - To był trudny mecz, nikt nie odda nam punktów za darmo. Myślę, że wykorzystaliśmy połowę sytuacji jakie sobie stworzyliśmy. Mecz polega na tym, że ktoś w końcu musi pęknąć i przy golu na 2:0 tak było z naszym rywalem. Cieszę się, bo dziewczyny powinny teraz uwierzyć w siebie – powiedział trener TKKF Stilon Roman Mielcarek.

Kolejny mecz 11 października także u siebie, przeciwko Medykowi II Konin.

TKKF Stilon Gorzów – KS Raszyn 3:0 (1:0)

bramki: Nowicka 13`, Szafrańska 80`, 90`

TKKF Stilon: Poźniak – Kaczmarek, Czarnik, Czyżewska, Karaczyn – Walczyk, Brzozowska, Szafrańska, Mazur (72` Kłosińska), Pietroczuk (89` Górka) – Nowicka