Pięć minut od trzeciego zwycięstwa

TKKF STILON GORZóW

2015-05-10 16:40
63290

Blisko było trzecie w tym sezonie zwycięstwo piłkarek TKKF Stilon. Niebiesko-białe zremisowały z AZS PSW Biała Podlaska 1:1. Gorzowianki straciły prowadzenie w 85 minucie meczu.

Dzisiejsze spotkanie nie stało na wysokim poziomie a bramkarki obu ekip za wiele pracy nie miały. Już w 7 minucie groźnie z rzutu wolnego uderzyła Aleksandra Sosnowca a Katarzyna Późniak końcami palców wybiła piłkę na rzut rożny. Kolejną okazję przyjezdne miały dopiero pół godziny później, kiedy to szczęśliwie dla naszego zespołu Klaudia Sobczak znalazła się na linii strzału będącej na dobrej pozycji Klaudii Lefeld.

Gorzowianki w tej części gry nie stwarzały wielkiego zagrożenia, poza strzałem Marzeny Salamon z około 20 metrów tuż obok słupka. Drugą połowę zaczęły za to idealnie. Cztery minuty po wznowieniu TKKF Stilon miał rzut rożny, piłka trafiła do Klaudii Wawer, ta odegrała do Katarzyny Nowickiej, która z najbliższej odległości pokonała bramkarkę AZS PSW. Nasz zespół liczył na powiększenie prowadzenia, ale im bliżej końca tym więcej sytuacji miały akademiczki z Białej Podlaskiej Już w 69 minucie Poźniak z trudem złapała uderzenie Lefeld z bliska po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Przyjezdne dopięły swego na pięć minut przed końcem, gdy dośrodkowanie z lewego skrzydła zamknęła Katarzyna Orzepowska. – Zabrakło konsekwencji, powinniśmy się skupić w ostatnich minutach na obronie wyniku a dziewczyny chciały strzelić drugiego gola. Na pewno przeciwnik był dziś lepiej wybiegany, ale nie powinniśmy w takiej sytuacji wypuścić prowadzenia – ocenił Roman Mielcarek, który od niedawna pomaga Marzenie Salamon jako trener-koordynator.

W tej kolejce zremisowała również Olimpia Szczecin, więc TKKF Stilon wciąż traci cztery punkty do bezpiecznego miejsca. Kolejne spotkanie 16 maja w Katowicach.

TKKF Stilon Gorzów – AZS PSW Biała Podlaska 1:1 (0:0)

bramki: Nowicka 49` - Orzepowska 85`

TKKF Stilon: Poźniak – Sobczak, Walczyk, Zdunek, Szafrańska – Dudek, Salamon, Sanocka (46` Szuba), Szlendak, Nowicka – Wawer

Pozostałe wyniki: Medyk Konin – GOSiRki Piaseczno 7:0, Zagłębie Lubin – KKP Bydgoszcz 3:0, Górnik Łęczna – 1. FC. Katowice 8:0, Olimpia Szczecin – Czarni Sosnowiec 2:2, Mitech Żywiec – AZS Wrocław 3:1.