Czwartoligowiec rozbity, kolejny napastnik testowany

STILON GORZóW

2015-02-25 21:19
71880

Stilon ma za sobą kolejny wysoko wygrany sparing. Niebiesko-biali rozbili czwartoligowego Lubuszanina Drezdenko 8:0. W gorzowskiej ekipie zagrał testowany napastnik Dębu Dębno Łukasz Dłubis.

Stilonowcy przez 90 minut spotkania w Barlinku wyraźnie dominowali nad czwartoligowcem z Drezdenka. Lubuszanin głównie się bronił a gola stracił już w 7 minucie. Strzelanie rozpoczął od uderzenia z około 16 metrów świetnie dziś grający Alan Błajewski a dogrywał mu Dawid Michniewicz. Błajewski w 19 minucie podwyższył na 2:0, tym razem po asyscie Łukasza Dłubisa. To kolejny napastnik testowany przez Stilon. 31-latek całą swoją dotychczasową karierę spędził w Dębie Dębno (obecnie IV liga, wcześniej wiele sezonów w III). Już kiedyś do Stilonu był przymierzany, ale temat upadł gdy zerwał więzadła w kolanie.

Dłubis ustalił wynik meczu na 8:0 a wcześniej wypracował gola Pawłowi Posmykowi.  Ten z kolei asystował przy bramce Błajewskiego na 3:0. 21-letni pomocnik Stilonu zakończył więc to spotkanie z hattrickiem i dwiema asystami - dogrywał również skutecznie finalizującemu Filipowi Wiśniewskiemu. Trzy gole zapisał też Posmyk, dwukrotnie trafiając dzięki wrzutkom Tomasza Szwieca.

Kolejny sparing w sobotę o 11:30 w Legnicy przeciwko pierwszoligowej Miedzi. Wówczas okaże się, czy Łukasz Dłubis pozostanie w Stilonie.

Stilon Gorzów - Lubuszanin Drezdenko 8:0 (2:0)

bramki: Błajewski 7`, 19`, 55`, Posmyk 59`, 67`, 85`, Wiśniewski 70`, Dłubis 88`

Stilon I połowa: Wolarek - Bil, Trachimowicz, Kosacki, Somrani - Mrozek, Michniewicz, Błajewski, Wiśniewski, Ziajka - Dłubis

Stilon II połowa: Dłoniak - Trachimowicz, Gruszecki, Szwiec, Kosacki - Maliszewski Timoszyk, Wiśniewski, Błajewski - Posmyk, Dłubis