STILON GORZóW

2015-04-22 21:02
76870

foto Michał Kapuściński

Kolejne efektowne zwycięstwo Stilonu. Niebiesko-biali rozbili trzecią w tabeli Lechię Dzierżoniów 4:0. Dwa gole strzelił Paweł Posmyk, który objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców ligi.

Patrząc na grę Stilonu w ostatnich meczach, chciałoby się rzecz „dlaczego tak późno?”. Gorzowianie od pierwszych minut odważnie zaatakowali i już przed upływem dziesiątej strzelili bramkę. Z prawej strony dośrodkował Mateusz Trachimowicz a piłkę głową do siatki skierował Paweł Posmyk.

Lechia mimo straconego gola nie była w stanie stworzyć sobie zbyt wielu dogodnych sytuacji. Cztery minuty po bramce z około 16 metrów uderzał Damian Niedojad, ale piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Gabriela Kodzisa. Niespełna 18-letni bramkarz dostał szansę debiutu, ponieważ uraz jakiego doznał w ostatnim spotkaniu Maciej Wolarek okazał się groźniejszy niż przypuszczano a Dawid Dłoniak jest zawieszony. – Kilka strzałów miałem do obrony, ale niezbyt groźnych. Stilon ma najlepszą obronę w lidze, więc za bardzo do roboty nic nie było. Przed meczem trochę stresu miałem. Dla 17-latka trzecia liga to już coś – powiedział po spotkaniu golkiper występujący na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów.

W 35 minucie Posmyk dołożył gola numer dwa i tym samym wysunął się na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców. Snajper Stilonu strzelił w tej rundzie już dwa razy więcej bramek niż jesienią. Na trzy minuty przed końcem sprawę rozstrzygnął Daniel Mrozek wykorzystując świetne dogranie Damiana Szałasa. W drugiej części niebiesko-biali zostawili już trochę swobody gościom, ale ci nie byli w stanie strzelić honorowego gola. Wynik ustalił więc Kordian Ziajka, najlepiej znajdując się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Stilon Gorzów – Lechia Dzierżoniów 4:0 (3:0)

bramki: Posmyk 9` 35`, Mrozek 42`, Ziajka 70`

Stilon: Kodzis – Szwiec, Kucharski, Bil, Trachimowicz (54` Somrani) – Wiśniewski, Mrozek (73` Błajewski), Maliszewski (70` Timoszyk), Szałas (46` Świtaj), Ziajka – Posmyk

Lechia: Sztandera – Buryło, Pietkiewicz, Korkuś, Barski – Ochota, Słonecki, Lesniarek, Bolisęga (46` Cegiełka), Maciejewski (69` Paszkowski) – Niedojad (60` Roszak)

Pozostałe wyniki: Śląsk II Wrocław – Foto-Higiena Gać 1:5, Stelmet UKP Zielona Góra – Piast Gorzów-Karnin 1:1, Zagłębie II Lubin – Bielawianka Bielawa 4:0, Polonia Trzebnica – Piast Żmigród 2:8, Formacja Port 2000 Mostki – MKS Oława 4:0, Dąb Sława Balcerzak i Spółka – Ślęza Wrocław 0:0, KP Brzeg Dolny – Karkonosze Jelenia Góra 2:0, Polonia Świdnica – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 3:0.