Zwycięska walka w Brzegu Dolnym

STILON GORZóW

2015-04-30 20:47
72530

Tak jak w rundzie jesiennej Stilonowi z KP Brzeg Dolny szło jak po grudzie. Gorzowianie zwyciężyli jednak 2:1 po bramkach Patryka Bila i Pawła Posmyka.

Zaczęło się wyśmienicie, bo już w trzeciej minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu Dwida Kucharskiego piłkę do siatki skierował głową Patryk Bil. Worek z bramkami jednak się nie otworzył. Gospodarze postawili Stilonowi trudne warunki i grali konsekwentnie. To przyniosło efekt w 28 minucie, gdy KP miał rzut wolny tuż przed linią pola karnego. Do piłki podszedł Jakub Małecki i precyzyjnym strzałem nie dał szans wracającemu po zawieszeniu Dawidowi Dłoniakowi. Gorzowianie chcieli za wszelką cenę jak najszybciej powrócić na prowadzenie, udało się na początku drugiej części gry – w polu karnym faulowany był Kordian Ziajka i arbiter wskazał na „wapno”. Rzut karny wykorzystał Paweł Posmyk.

Stilon miał jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku, bliski zdobycia drugiego gola był Posmyk. Jednak w samej końcówce gorzowianie musieli być bardziej uważni – za drugą żółtą kartkę boisko opuścił w 88 minucie Alan Błajewski. – Cieszymy się ze zwycięstwa na ciężkim terenie. Zespół z Brzegu Dolnego zagrał prostą piłkę, opartą na sile fizycznej. Dużo było ostrych starć. Sędzia pozwalał też na dużo. Ważne, że zgarnęliśmy trzy punkty – skwitował trener Stilonu, Artur Andruszczak.

KP Brzeg Dolny – Stilon Gorzów 1:2 (1:1)

bramki: Małecki 28` - Bil 3`, Posmyk 51` k.

KP: Hornik - Kulej, Mądrzejewski, Szczur, Lofek – Wróbel (55` Wałęga), Horwat (10` Hernik), Małecki, Gacek, Bobkiewicz (63` Żak) – Pomiećko

Stilon: Dłoniak – Trachimowicz, Kucharski, Bil, Szwiec – Timoszyk (46` Świtaj), Szałas (84` Michniewicz), Maliszewski (90` Mrozek), Błajewski, Ziajka (77` Kotus) – Posmyk

Pozostałe wyniki: Polonia Trzebnica – Foto-Higiena Gać 1:2, Piast Gorzów-Karnin – Bielawianka Bielawa 0:1, Stelmet UKP Zielona Góra – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 0:1, Zagłębie Lubin – MKS Oława 3:0, Polonia-Stal Świdnica – Ślęza Wrocław 3:1, Formacja Port 2000 Mostki – Piast Żmigród 3:1, Dąb Sława Balcerzak i Spółka – Karkonosze Jelenia Góra 0:2, Śląsk II Wrocław – Lechia Dzierżoniów 2:1.