Długo napierali w trzebnicki mur

STILON GORZóW

2015-05-03 19:46
67790

Stilon przeważał w Trzebnicy przez niemal całe spotkanie, ale długo trzeba było czekać na zdobytego gola. Ostatecznie niebiesko-biali wygrali 3:1 a dwie bramki zdobył Miłosz Kubacki.

W pierwszej połowie Polonia bodaj trzykrotnie ... wyszła ze swojej połowy. Zespół z Trzebnicy, od początku tych rozgrywek ligowy outsider, stanął na swojej połowie całą drużyną i bronił się przed nacierającym Stilonem. Gorzowianie próbowali raz po raz. Nie ma sensu tych okazji bramkowych wymieniać, bo z jednej połowy można by było obdzielić nimi dwa kolejne mecze. Paweł Posmyk nawet trafił do siatki, ale arbiter odgwizdał faul. Z kolei pod koniec pierwszej połowy najprawdopodobniej nie zauważył zagrania ręką obrońcy gospodarzy w polu karnym.

Gorzowianie przełamali opór dopiero w 51 minucie – akcję rozpoczął Damian Szałas a zamknął ją celnym strzałem Paweł Posmyk. Niewiele ponad 10 minut później doskonałą sytuację wykorzystał Miłosz Kubacki i wydawało się, że kolejne gole są kwestią czasu. Tyle, że gospodarze zaczęli odważniej szukać swoich szans. Choćby tak jak ich grający trener Sławomir Kołodziej, który widząc wysuniętego Dawida Dłoniaka przymierzył z bardzo daleka i trafił w poprzeczkę. Oczekiwanie na błąd w końcu gospodarzom się opłaciło – po kiksie Daniela Ciacha oko w oko z Dłoniakiem znalazł się Kacper Belica i sytuacji nie zmarnował. W 82 minucie mało brakowało a mielibyśmy wyrównanie, jednak Marcin Waliszczak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił z bliska tuż obok słupka. Zmęczonych Polonistów dobił w doliczonym czasie gry Kubacki.

- Ciężko się gra, gdy rywal broni się niskim pressingiem na szesnastce. Brakowało nam szybkości w rozegraniu, celności, uderzania. Oddaliśmy z dwanaście strzałów z dalszej odległości i nic nie wpadło w światło bramki. Daniel popełnił błąd przy straconej bramce, ale nie chcę go niesprawiedliwie oceniać. Długo przecież nie grał. Na pewno dostani jeszcze szanse – powiedział trener Stilonu, Artur Andruszczak.

Kolejny mecz 9 maja u siebie przeciwko Dębowi Sława Balcerzak i Spółka

Polonia Trzebnica – Stilon Gorzów 1:3 (0:0)

bramki: Belica 77` - Posmyk 51`, Kubacki 62`, 90`

Polonia: Buchla – Mac. Waliszczak, Czarnecki, Mar. Waliszczak, Ciosek – Nietreba (31` Caliński), Delczyk (63` Belica), Bucki, Kołodziej, Marduła – Dmuch

Stilon: Dłoniak – Trachimowicz, Gruszecki, Ciach, Szwiec – Wiśniewski (63` Michniewicz), Maliszewski, Świtaj, Kotus (46` Szałas), Błajewski (46` Kubacki) – Posmyk

Pozostałe wyniki: Foto-Higiena Gać – Dąb Sława Balcerzak i Spółka 4:1, Piast Gorzów-Karnin – Śląsk II Wrocław 1:0, Ślęza Wrocław – Zagłębie II Lubin 1:1, Lechia Dzierżoniów – KP Brzeg Dolny 3:2, MKS Oława – Stelmet UKP Zielona Góra 3:1, Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Bielawianka Bielawa 2:2, Piast Żmigród – Polonia-Stal Świdnica 1:1, Karkonosze Jelenia Góra – Formacja Port 2000 Mostki 0:0.