STILON GORZóW

fg
2015-05-04 14:40
66840

W Centralnej Lidze Juniorów Stilon przegrał z Persą UKP Zielona Góra 0:3 a ostatni gol był setnym straconym w tym sezonie. Zremisowali młodsi juniorzy a złą passę przerwała Warta.

Mecz Stilonu w CLJ rozstrzygnął się już praktycznie w pierwszej połowie. Niebiesko-biali występujący bez swojego lidera Daniela Mrozka (pauzował za cztery żółte kartki) po pierwszej połowie przegrywali 0:3. Bramka zdobyta przez zielonogórski zespół z rzutu karnego w 45 minucie była setną, jaką gorzowianie stracili w tym sezonie. W drugiej części wynik już nie uległ zmianie. Z kolei zespół Stilonu grający w Makroregionalnej Lidze Juniora Młodszego rozpoczął rewanżową część sezonu. Podopieczni trenera Waldemara Witkowskiego zremisowali na wyjeździe z MOSiR Opole 1:1, zdobywając tym samym pierwszy punkt w sezonie.

Kolejny mecz CLJ 9 maja na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Młodszy zespół zagra dzień później o 17:30 u siebie, kiedy zmierzy się z Pomologią Prószków.

Stilon Gorzów – Persa UKP Zielona Góra 0:3 (0:3)

bramki: Żak 15`, Kaczmarczyk 33`, Pietruszyński 45` k.

Stilon: Karpiński – Krzyżanowski, Płóciennik, Dzięcielewski, Florek – Ogrodowski, Malinowski (72` Zieliński), Tretiak, Lemieszek (46` Gromala), Skórecki – Cerbijan (65` Sawicki)

Pozostałe wyniki: Arka Gdynia – Odra Opole 2:0, Zawisza Bydgoszcz – Zagłębie Lubin 2:1, Ruch Chorzów – Lechia Gdańsk 0:0, Bałtyk Koszalin – Warta Poznań 2:1, Lech Poznań – Pogoń Szczecin 2:1, MKS Kluczbork – Olimpia Grudziądz 1:2, Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze

MOSiR Opole – Stilon Gorzów 1:1 (1:0)

bramki: Slabik 5` – Siejka 48`

Stilon: Grala – Boła, Drame, Grzywaczewski, Jakubowski – Krzyżanowski (49` Radecki), Skowroński, Pazoła (62` Ciesielski), Siejka, Świercz (70` Malinowski) – Zakrzewski

Pozostałe wyniki: Miedź Legnica – Zagłębie Lubin 1:1, Gwarek Zabrze – UKP Zielona Góra 2:1, Pomologia Prószków – Górnik Zabrze 0:5.

W okręgówce pierwsze od 25 października zwycięstwo Warty. Niebiesko-bordowi pokonali na wyjeździe GKS Bledzew 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Maciej Kolasa po składnej akcji zespołu. Dzięki tej wygranej i innych wynikach, Warta odskoczyła od strefy spadkowej na trzy oczka. Kolejny mecz 9 maja u siebie przeciwko LZS Bobrówko.

W A-klasie oba gorzowskie zespoły. Kłos uległ na Olimpijskiej trzeciej w tabeli Pogoni Krzeszyce 0:3 a Iskra przegrała w Jeżykach 3:5, choć do 88 minuty utrzymywał się wynik remisowy. Kolejny mecz Kłos rozegra w Dąbroszynie z tamtejszym Zewem, zajmującym ostatnie miejsce w tabeli. Iskra podejmie Błękitnych Lubno.

GKS Bledzew – Warta Gorzów 0:1 (0:1)

bramka: Kolasa 32`

Kłos Małyszyn (Gorzów) – Pogoń Krzeszyce 0:3 (0:1)

bramki: Gwizdek 37`, 55`, Jarosz 65`

Warta Jeżyki – Iskra Gorzów 5:3 (1:0)

bramki: Jastrzębski 31`, Surma 60`, Pikuła 69`, 88`, Olewicki 90` - Worach 52` Kulwiński 70` Kowalski 88`