Ostatni wyjazd CLJ na remis, Warta walczy

STILON GORZóW

2015-05-25 22:43
64410

Z ostatniego wyjazdu w CLJ Stilon wrócił z remisem, młodsi przegrali 0:9. Warta wygrała i wciąż jest na powierzchni. Mecz Kłosa został przerwany.

To był ostatni w tym sezonie wyjazd Stilonu w Centralnej Lidze Juniorów. Od dłuższego czasu gorzowianie są pewni spadku, ale walczą jeszcze o uniknięcie ostatniego miejsca. Remis w Warlubiu, gdzie podjęła ich Olimpia Grudziądz, mocno ogranicza te szanse. W 10 minucie gospodarze objęli prowadzenie, niespełna kwadrans później odpowiedział Daniel Mrozek. Niebiesko-biali mieli później inicjatywę i sytuacje na objęcie prowadzenia, ale znów zabrakło skuteczności. Przed ekipą trenera Dariusza Borowego pożegnanie z CLJ (jeżeli uda się wrócić za rok to skład będzie już zupełnie inny). W najbliższą sobotę gorzowianie podejmują MKS Kluczbork. Jeśli wygrają 2:0, 3:1 lub różnicą trzech goli to uciekną z ostatniego miejsca w tabeli, kosztem właśnie zespołu z Opolszczyzny.

Olimpia Grudziądz – Stilon Gorzów 1:1 (1:1)

bramki: Elminowski 10` - Mrozek 24`

Stilon: Kodzis – Zieliński, Płóciennik, Dzięcielewski, Tretiak – Florek, Skórecki, Ogrodowski, Kubacki, Mrozek – Cerbijan (65` Malinowski)

Pozostałe wyniki: Górnik Zabrze – Bałtyk Koszalin 3:0, Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 0:1, MKS Kluczbork – Lech Poznań 0:2, Lechia Gdańsk  - Zagłębie Lubin 2:1, Persa UKP Zielona Góra – Zawisza Bydgoszcz 1:1, Warta Poznań – Odra Opole 1:2, Pogoń Szczecin – Ruch Chorzów 2:3.

O występie w Lubinie jak najszybciej chcieliby zapomnieć podopieczni trenera Waldemara Witkowskiego. Juniorzy młodsi Stilonu polegli w starciu z Zagłębiem 0:9. Gospodarze w obu częściach gry byli dla gorzowian bezlitośni. Kolejny mecz 30 maja u siebie przeciwko UKP Zielona Góra.

Zagłębie Lubin – Stilon Gorzów 9:0 (4:0)

bramki: Pakulski 6`, 29`, Nowak 12`, 30`, Jarantowicz 26`, Ryś 44`, Wolan 59, Soszyński 71`, Ciupka 72`

Stilon: Grala – Skowroński, Boła (50` Siejka), Drame, Sawicki (68` Książkiewicz)– Zakrzewski, Świercz, Krzyżanowski (47` Pazoła), Janus (69` Ostraszewski), Jakubowski  (54` Ciesielski) – Grzywaczewski

Pozostałe wyniki:  UKP Zielona Góra – Górnik Zabrze 1:7, Miedź Legnica – Pomologia Prószków 1:1, Gwarek Zabrze – MOSiR Opole 3:2.

Warta pokonała nie bez problemu ostatnich w tabeli Błękitnych Dobiegniew. Strata punktów w tym meczu mogła być kosztowna i długo pachniało niespodzianką. Do ostatniego kwadransa było 1:1, ale zwycięskiego gola z rzutu karnego zdobył Jan Stronczyński. – To był wyrównany mecz. Mówiłem zespołowi, że nikt nam trzech punktów nie dopisze. W końcu odczarowaliśmy własne boisko. Teraz jedziemy do Torzymia powalczyć. Grałem tam jako zawodnik, ale łatwo nigdzie nie będzie – powiedział po meczu trener Warty Sebastian Puchalski.

Warta Gorzów – Błękitni Dobiegniew 2:1 (1:1)

bramki: Kolasa 5`, Stronczyński 75`- karny– Łapeta 20`

Warta: Kukuska – Soszka (90` Szary), Pakuła, Żeliszewski, Bajko – Kikut, Stronczyński, Świerniak (90` Jaźwiński), Rosołowicz, Pawłowski – Kolasa (77` Seniów)

W A-klasie Iskra grająca bez swojego podstawowego bramkarza przegrała z KS Nowiny Wielkie 0:6. Ciekawiej działo się na meczu Kłosa w Jeżykach, ale nie z powodów sportowych. Mecz został przerwany w 30 minucie przy stanie 1:1 z powodu ataku zawodnika gospodarzy na sędziego. Niewykluczone, że wynik zostanie zweryfikowany jako walkower na korzyść gorzowian.

Iskra Gorzów – KS Nowiny Wielkie 0:6 (0:2)

bramki: Wojtóściszyn 10`, 28`, 79`, 86`, Chromiński 63`, 75`

Warta Jeżyki – Kłos Małyszyn 1:1

bramki: Olewicki 11` - Białobrzeski 17`