Wieczorową porą też wygrywają

STILON GORZóW

2015-05-27 21:11
65200

W zaległym spotkaniu 22. kolejki Stilon pokonał na wyjeździe Karkonosze Jelenia Góra 2:1. Zwycięskiego gola zdobył efektownym uderzeniem Kordian Ziajka.

Stilon miał od początku tego spotkania inicjatywę w grze, nie przekładało się to jednak na stworzone sytuacje bramkowe. Gospodarze mniej atakowali, ale to oni otworzyli wynik spotkania. Tuż przed końcem pierwszej połowy po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, stojący około pięciu metrów przed bramką Maciej Firlej uderzył piłkę głową tak precyzyjnie, że Dawid Dłoniak nie miał nic do powiedzenia.

Lepiej zaczęliśmy drugą połowę, bo już pięć minut po wznowieniu w polu karnym faulowany był Alan Błajewski. Rzut karny wykorzystał Paweł Posmyk, dzięki czemu znów jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców (23 gole). Zwycięskiego gola zdobył na 10 minut przed końcem Kordian Ziajka po potężnym uderzeniu z około 25 metrów. W doliczonym czasie gry gospodarze byli bliscy wyrównania, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka uderzona przez jeleniogórzanina odbiła się od poprzeczki.

Kolejny mecz w niedzielę, także na wyjeździe, przeciwko rezerwom Zagłębia Lubin.

Karkonosze Jelenia Góra – Stilon Gorzów 1:2 (1:0)

bramki: Mac. Firlej 44` - Posmyk 51` k., Ziajka 80`

Stilon: Dłoniak - Szwiec, Gruszecki, Bil, Trachimowicz - Wiśniewski, Timoszyk (46` Maliszewski), Świtaj (68` Szałas), Błajewski (65` Mrozek), Ziajka (90` Ogrodowski) - Posmyk