Wynik lepszy niż gra

STILON GORZóW

2015-06-03 22:24
66910

Wybitnie wakacyjny mecz obejrzeli kibice na stadionie przy ulicy Olimpijskiej. Stilon pokonał Stelmet UKP Zielona Góra 1:0 po bramce Kordiana Ziajki w ostatniej minucie spotkania.

„Oj zaraz pękną” powiedział jeden ze znanych lubuskich trenerów oglądających to spotkanie. Mówił o zespole gości, który od pierwszych minut był wyraźnie nastawiony na defensywę. Ale Stelmet UKP nie pękł. Grał konsekwentnie, z minuty na minutę coraz szczelniej. Choć zielonogórzanie mogli sami sobie strzelić bramkę, gdy po nieporozumieniu w polu karnym piłka odbiła się od słupka. Stilonowcy próbowali sami. Już w pierwszej minucie Patryk Bil główkował mocno, ale prosto w ręce Remigiusza Chyły, główkował także Alan Błajewski, tyle że niecelnie.

Stelmet UKP nie ograniczał się w stu procentach do defensywy. Przyjezdni zagrażali gorzowskiej bramce głównie w drugiej połowie, na którą Stilon wyszedł z trzema roszadami. W doskonałej sytuacji znalazłby się w 69 minucie Krzysztof Izdebski, ale nie opanował piłki po dośrodkowaniu. Z kolei chwilę po wyśmienitej okazji Kordiana Ziajki w 77 minucie (uderzenie z około 7 metrów świetnie sparował Chyła), Przemysław Mycan mocno zatrudnił Dawida Dłoniaka. I gdy wydawało się, że goście przerwą serie sześciu przegranych spotkań, szalę na korzyść niebiesko-białych przechylił Kordian Ziajka.

- Niektórzy zawodnicy mojego zespołu chyba zakończyli sezon już przed tym spotkaniem. Nie pozwolę, żeby drużyna tak grała. Trzeba szanować kibiców, bez względu na to czy się gra o pierwsze, trzecie czy czwarte miejsce. Tego na boisku nie było. Mieliśmy sytuacje, ale gra w poprzek i do tyłu goli nie daje. Cieszyć się trzeba, że strzał Kordiana dał jednak zwycięstwo – powiedział trener Stilonu, Artur Andruszczak.

- Zabrakło doświadczenia i mądrości w końcówce. Trzeba było uszanować to co przyjechaliśmy zrealizować od pierwszej minuty. Nie udało się, ale mimo wszystko jesteśmy z przebiegu spotkania przy tak silnym rywalu zadowoleni. Cieszę się, że moi zawodnicy zostawili mnóstwo serca na boisku – skomentował trener Stelmetu UKP, Michał Grzelczyk.

Stilon Gorzów – Stelmet UKP Zielona Góra 1:0 (0:0)

bramka: Ziajka 90`

Stilon: Dłoniak – Szwiec (81` Ogrodowski), Bil, Gruszecki, Trachimowicz – Wiśniewski (46` Timoszyk), Świtaj (46` Szałas), Maliszewski, Kubacki (46` Ziajka) – Posmyk

Stelmet UKP: Chyła – Ostrowski, Komarnicki, Siebert (54` Żak), Piorun – Brzeźniak, Mycan, Babij (81` Mazurkiewicz), Izdebski (81` Topolski), Żebrowski (66` Rybaczek) – Ziętek

Pozostałe wyniki: Ślęza Wrocław – Piast Gorzów-Karnin 0:0, MKS Oława – Piast Żmigród 1:0, Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Karkonosze Jelenia Góra 0:7, Bielawianka Bielawa – Foto-Higiena Gać 0:4, Zagłębie II Lubin – Lechia Dzierżoniów 2:0, Polonia-Stal Świdnica – Śląsk II Wrocław 2:2, Formacja Port 2000 Mostki – KP Brzeg Dolny 6:0, Dąb Sława Balcerzak i Spółka – Polonia Trzebnica 8:1.