Z Meprozetem dobra jedna połowa. Testowani? Najbliżej Mazalon

STILON GORZóW

2016-02-10 23:20
69920

Cztery bramki strzelił Stilon występującemu dwie klasy niżej Meprozetowi Stare Kurowo. Worek z bramkami rozwiązał się, gdy na boisko weszli bardziej doświadczeni gracze. Blisko pozostania jest Mateusz Mazalon.

Sparingi z zespołami z niższych klas są przede wszystkim szansą dla graczy z drugiego planu. Nie wszyscy trenera przekonali w starciu z Meprozetem Stare Kurowo. Pierwsza połowa uboga w sytuacje bramkowe zakończyła się wynikiem 0:0. Dopiero wejście doświadczonych zawodników przerwało niemoc strzelecką. Zaczął w 51 minucie Krzysztof Kaczmarczyk płaskim strzałem z około 10 metrów a siedem minut później na 2:0 po indywidualnej szarży podwyższył Michał Chyrek.

Trzeciego gola po centrze Pawła Posmyka dołożył Patryk Bil, a wynik na dwie minuty przed końcem ustalił Mateusz Sadłowski. – Niektórzy w dalszym ciągu nie rozumieją na czym polega poważna piłka nożna. Nie na tym, żeby przykleić sobie piłkę do nogi a biegając wymieniać ją między sobą. Dlatego tak to wyglądało w pierwszej połowie. W drugiej już zupełnie inaczej. Życzyłbym sobie, żeby w Stargardzie wyglądało to zupełnie inaczej niż w tej pierwszej części – powiedział trener Stilonu, Dariusz Borowy.

Z testowanych zawodników najbliżej pozostania jest obrońca Zawiszy Bydgoszcz, Mateusz Mazalon. – Chcemy Mateusza i będziemy rozmawiać z Zawiszą na jego temat. Myślę, że w grę wchodziłby transfer – powiedział wiceprezes ZKS Stilon, Jacek Ziemecki. Większy znak zapytania jest przy Romanie Poltavetsu, który cały mecz z Meprozetem obejrzał zza bocznej linii. – Dałem Romanowi odpocząć, ponieważ we wcześniejszych sparingach zawsze wychodził w pierwszym składzie – poinformował Dariusz Borowy. Pozostanie Ukraińca w Gorzowie nie jest wykluczone, sporo zależy od warunków finansowych. Z kolei w przypadku Dominika Siwińskiego, obrońcy Czarnych Browar Witnica działacze Stilonu nie wykluczają, że zawodnik zostanie jeszcze pół roku w swoim dotychczasowym klubie, po czym zasili szeregi niebiesko-białych.

Stilon Gorzów – Meprozet Stare Kurowo 4:0 (0:0)

bramki: Kaczmarczyk 51`, Chyrek 58`, Bil 80`, Sadłowski 88`

Stilon (wyjściowy): Kodzis – Zawistowski, Somrani, Mazalon, Gołdyn – Krzyżanowski, Maliszewski, Świtaj, Mrozek, Nowak – Chyrek

wchodzili: Wiśniewski, Bil, Ogrodowski, Szałas, Kaczmarczyk, Posmyk, Sadłowski