Dali lekcję lubińskiej młodzieży

STILON GORZóW

2015-09-27 17:09
72650

Są cenne trzy punkty na koncie Stilonu. Niebiesko-biali pokonali na wyjeździe rezerwy ekstraklasowego Zagłębia 2:1. Bramki strzelali Kordian Ziajka i Patryk Bil. Ten ostatni tym razem nogą.

Już w pierwszej połowie kilkukrotnie pachniało golem dla Stilonu. Gorzowianie mieli inicjatywę i stworzyli sobie kilka sytuacji bramkowych. W 25 minucie w pole karne wpadł w Kordian Ziajka i będąc na dobrej pozycji uderzył minimalnie obok prawego słupka. 12 minut później potężnie uderzenie Rafała Świtaja w ostatniej chwili wybił obrońca Zagłębia. Szczęście uśmiechnęło się do naszych w 64 minucie. Po długim podaniu piłka trafiła do Ziajki, ten położył bramkarza miejscowych i pewnie trafił do siatki.

Kwadrans po objęciu prowadzenia, Stilon gola stracił. Po błędzie gorzowskich obrońców wyrównał Patryk Mucha. Lubinianie jednak niespełna trzy minuty cieszyli się prowadzeniem. Silne uderzenia Patryka Bila z okolic linii pola karnego okazało się być na wagę trzech punktów. Kolejny mecz już w środę u siebie przeciwko Karkonoszom Jelenia Góra.

Zagłębie II Lubin – Stilon Gorzów 1:2 (0:0)

bramki: Mucha 79` - Ziajka 64` Bil 82`

Stilon: Wolarek - Gołdyn, Bil, Gruszecki, Zawistowski, Wiśniewski (16` Timoszyk), Świtaj, Maliszewski (69` Chyrek), Szałas, Ziajka – Posmyk (90` Sadłowski)