Za mało argumentów na Górnika

STILON GORZóW

2015-09-12 21:14
67320

Stilon przegrał na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych 0:2. Do przerwy był bezbramkowy remis. Gospodarze stworzyli więcej sytuacji bramkowych i zasłużenie pokonali gorzowian.

Po lekkiej, łatwej i przyjemnej wizycie w Lubsku na inaugurację rozgrywek, Stilon ma serię trudnych wyjazdów i jak na razie nie daje na nich zbyt wielu powodów do radości. Po z trudem wywalczonym remisie w Legnicy i fatalnym występie we Wrocławiu, gorzowianie tym razem ulegli spadkowiczowi z II ligi. Nasz zespół nie miał zresztą zbyt wielu argumentów na rywala. Po dość wyrównanym pierwszym kwadransie wałbrzyszanie z minuty na minutę zaczęli przejmować inicjatywę na boisku i stwarzać sytuacje bramkowe. W pierwszej części Górnikowi brakowało jednak wykończenia a kilka udanych interwencji zaliczyli obrońcy niebiesko-białych.

Gospodarze dopięli jednak swego w 61 minucie. Strzał Dawida Migalskiego wybił z okolic linii bramkowej Patryk Bil, ale przy poprawce Sebastiana Surmaja nie było już żadnych szans na uratowanie sytuacji. Chwilę później powinno być 1:1, gdy po centrze z rzutu rożnego minimalnie niecelnie główkował Paweł Posmyk. Niestety więcej tak klarownych sytuacji nie było a  na pięć minut przed końcem wygraną Górnika przypieczętował Bartosz Tyktor. Nie mieliśmy na Górnika argumentów. Stworzyliśmy sobie za mało sytuacji bramkowych. Wyglądaliśmy dość dobrze w linii obrony i pomocy, ale brakowało ostatniego podania, otwierającego drogę do bramki – ocenił II trener Stilonu, Daniel Sabaj.

AKTUALIZACJA: Okazało się jednak, że drugi gol został zaliczony jako samobójcze trafienie Patryka Bila.

Górnik Wałbrzych – Stilon Gorzów 2:0 (0:0)

bramki: Surmaj 61`, Bil 85`(sam.)

Górnik: Jarosiński – Michalak, Tyktor, Sawicki, Radziemski (22` Orzech) – Surmaj, Miglaski (83` Tatuśko), Morawski, Rytko, Orłowski (90` Sobierski) – Oświęcimka

Stilon: Dłoniak – Gołdyn, Somrani, Bil, Zawistowski – Wiśniewski, Timoszyk (63` Świtaj), Mrozek (46` Maliszewski), Szałas (58` Wieczorek), Ziajka – Posmyk

Pozostałe wyniki: Piast Gorzów-Karnin – Lechia Dzierżoniów 0:5, Zagłębie II Lubin – Formacja Port 2000 Mostki 2:2, Śląsk II Wrocław – Budowlani Lubsko 4:0, Karkonosze Jelenia Góra – Foto-Higiena Gać 2:2, Piast Żmgiród – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 3:1, KS Polkowice – Ślęza Wrocław 0:2, Ilanka Rzepin – Polonia Stal Świdnica 0:3, Miedź II Legnica – KP Brzeg Dolny [13.09]