Osłabiony Piast przegrał mecz o "6 punktów"

PIAST GORZóW-KARNIN

fg
2015-04-30 21:48
66070

Sytuacja Piasta w tabeli robi się trudniejsza. Gorzowsko-karnińska ekipa w meczu o przysłowiowe „sześć punktów” przegrała z Bielawianką Bielawa 0:1 i po dłuższej przerwie zawitała do strefy spadkowej.

Ten mecz zapowiadał się jako starcie „na noże” i tak rzeczywiście było. Osłabiony brakiem zawieszonego za kartki Remigiusza Brzytwy i kontuzjowanego Bartłomieja Szamotulskiego Piast oraz Bielawianka stwarzały sobie sytuacje bramkowe, ale żadna z drużyn nie potrafiła postawić kropki nad i. Rozstrzygająca akcja miała miejsce dopiero w 77 minucie. Po rzucie wolnym wykonywanym przez gospodarzy, bramkarz gości szybko uruchomił akcję ofensywną. Wprowadzony chwilę wcześniej Dawid Włodek wziął ciężar gry na siebie i po wymianie podań wpadł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał Arkadiusza Fabiańskiego. Piast po tej porażce i nieoczekiwanym zwycięstwie Bystrzycy Kąty Wrocławskie w Zielonej Górze, spadł na 15. miejsce.

Piast Gorzów – Karnin – Bielawianka Bielawa 0:1 (0:0)

bramka: Włodek 77`

Piast: Fabiański - Zdrojewski, Buda, Wawrzyniak, Kożuchowski (68' Błaszkowski) – Gardzielewicz, Pakuła, Płucienniczak, Łuś (87' Skowron), Sędziak (81' Cybulski) - Startek

Bielawianka: Słonecki - Łaski, Orzech, Morasz, Łużny -Niewiadomski, Ślepecki, Kopeć (68' Szuszwalak), Kuska (76' Włodek) - Prokop (89' Szydłowski), Chęciński (90' Radziszewski)

Pozostałe wyniki: Polonia Trzebnica – Foto-Higiena Gać 1:2, KP Brzeg Dolny – Stilon Gorzów 1:2, Stelmet UKP Zielona Góra – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 0:1, Zagłębie Lubin – MKS Oława 3:0, Polonia-Stal Świdnica – Ślęza Wrocław 3:1, Formacja Port 2000 Mostki – Piast Żmigród 3:1, Dąb Sława Balcerzak i Spółka – Karkonosze Jelenia Góra 0:2, Śląsk II Wrocław – Lechia Dzierżoniów 2:1.