Ważny krok do utrzymania

PIAST GORZóW-KARNIN

2015-05-09 15:11
65870

Piast zdobył na wyjeździe trzy punkty mocno przybliżające go do utrzymania. Gorzowsko-karnińska ekipa mimo osłabienia, zwyciężyła w Kątach Wrocławskich tamtejszą Bystrzycę 3:2.

Przedpołudniowe spotkanie ułożyło się dla Piasta najlepiej jak mogło. Już w 10 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do siatki piłkę skierował Łukasz Wawrzyniak. W 23 minucie drugiego gola zdobył Daniel Startek, po tym jak udaną ofensywną akcję przeprowadził Maciej Sędziak. Gra toczyła się głównie w środku pola. Duża agresja z obu stron, sporo pojedynków w powietrzu.  Wzięliśmy się szybko w garść po straconym pierwszym golu, wynikającym ze szkolnego błędu. Na pewno ustępowaliśmy wzrostem, wysokiego mamy tylko Remka Brzytwę. Jednak podjęliśmy walkę w górze, ponieważ po ziemi na boisku w Kątach Wrocławskich gra się jednak ciężko – relacjonuje trener Piasta, Tomasz Jeż.

Zawodnik Bystrzycy trafił też pod koniec pierwszej połowy, tyle że do własnej siatki. To efekt ofensywnego wejścia Starteka i presji Adama Zdrojewskiego na defensorze Bystrzycy. – W drugiej części rywal nas zepchnął do obrony. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, strzelili kontaktowego gola, ale też my mieliśmy doskonałą okazje na 4:2, gdy Karol Gardzielewicz był sam na sam z bramkarzem, ale pojedynek przegrał. Ta bramka dałaby na pewno spokój. Końcówka była nerwowa, brakowało sił a miałem jedynie dwóch graczy z pola na zmianę. Cieszy mnie ten występ i zwycięstwo. Zespoły dolnośląskie zazwyczaj grają piłkę opartą na sile fizycznej. W przypadku Oławy i Trzebnicy tak nie jest, dlatego liczę, że będziemy kontynuować dobrą passę aż do sukcesu – nie ma wątpliwości Tomasz Jeż.

Kolejny mecz 16 maja u siebie przeciwko KP Brzeg Dolny.

Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Piast Gorzów-Karnin 2:3 (1:3)

bramki Piasta: Harbar 13`, Ożga 68` - Wawrzyniak 10`, Startek 23`, Ożga 39 ` sam.

Bystrzyca (wyjściowy): Kazakow - Bagiński, Harbar, Ożga, Koza - Jaskólski, Ursyn-Szantyr, Rodzik, Pałys, Majerz - Wasilewski

Piast: Fabiański - Płócienniczak (85` Woźniak), Kożuchowski, Brzytwa, Wawrzynaiak - Łuś (76` Cybulski), Pakuła, Sędziak, Startek, Gardzieleiwcz - Zdrojewski