PIAST GORZóW-KARNIN

2015-09-12 19:10
61280

Radosław Siuba

Piast Karnin-Gorzów po słabym spotkaniu przegrał z Lechią Dzierżoniów aż 0:5 (0:2). Tym samym karnińsko-gorzowska jedenastka wypadła z czołówki trzecioligowej tabeli.

Sobotni mecz mógł się ułożyć dla Piasta zupełnie inaczej. Już w drugiej minucie bliski strzelenia bramki był Łukasz Wawrzyniak, który zamykał akcję po rzucie rożnym. Niestety z najbliższej odległości nie trafił do siatki. Dwadzieścia minut później takiego problemu nie miał Kamil Śmiałowski. Pomocnik Lechii wykorzystał złe ustawienie Arkadiusza Fabaińskiego i efektownym lobem dał prowadzenie swojej drużynie. Goście podwyższyli wynik jeszcze przed przerwą. Szybką kontrę wykorzystał Damian Niedojad.

Przyjezdni zwycięstwo zapewnili sobie kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Wtedy bramkę dla Lechii zdobył Łukasz Maciejewski (ten sam zawodnik strzelił zwycięskiego gola w zeszłym sezonie). Piast próbował atakować rywala, lecz nie przyniosło to skutku. Większe zaangażowanie w grę ofensywną sprawiło, że Lechia swoją grę oparła na kontrataku. Podopieczni trenera Zbiegniewa Soczewskiego nie wykorzystali jednak trzech stu procentowych sytuacji. Mimo to udało im się zdobyć jeszcze dwa gole. W 77 minucie Dawid Domaradzki strzelił czwartą bramkę dla Lechii. Wynik ustalił Niedojad, który „wjechał” między słupki, po tym jak Fabaiński popełnił błąd i nie złapał piłki po dośrodkowaniu z lewej strony.

- Myślę, że nie zabrakło nam dzisiaj sił. Rywal nas po prostu wypunktował. Praktycznie w każdym elemencie gry byliśmy słabsi od przeciwnika. Dlatego mamy taki wynik. Rozmawialiśmy w szatni o sytuacji z początku meczu. Piłka po rzucie rożnym spada nam na nogę. Wtedy wystarczy dołożyć „dechę” i może ten mecz wyglądał by inaczej. Niestety wynik musimy przyjąć na klatę. Na pewno mielibyśmy większy komfort z dłuższą ławką. Nie możemy jednak na to zwalać winy. Na mecz wyszli zawodnicy przygotowani w stu procentach - powiedział po meczy Mateusz Konefał.

Piast Karnin-Gorzów - Lechia Dzierżoniów 0:5 (0:2)

Bramki: Śmiałowski 20', Niedojad 42' i 77', Maciejewski 53', Domaradzki 75'.

Piast: Fabiański – Buda, Niewiadomski (Gordziejewski 80'), Kaczmarek, Konefał, Pakuła, Raćko, Śliwiński, Waltrowski, Wawrzyniak (Gardzielewicz 78'), Zdrojewski.

Lechia: Malec – Juraszek, Buryło, Niedojad, Maciejewski, Bolisęga (Wiącek 68'), Śmiałowski, Domaradzki, Korkuś, Słonecki, Tomaszewski.