Radość i zmartwienie

PIAST GORZóW-KARNIN

2015-05-30 19:53
68560

Piast pokonał Polonię Trzebnica 4:2, ale spotkanie okupił stratą Piotra Budy i Remigiusza Brzytywy. Ten ostatni ma prawdopodobnie złamaną nogę. Dwie bramki i asystę zanotował Maciej Sędziak.

Fatalna 82 minuta przyniosła Piastowi niebagatelne straty. I nie chodzi o bramki. Remigiusz Brzytwa i Piotr Buda tak niefortunnie się zderzyli, że pierwszy z nich ma prawdopodobnie złamaną kość goleniową w lewej nodze a drugi z nich stłuczony mięsień. Brzytwa w dwóch ostatnich meczach nie zagra na pewno, Budę być może uda się doprowadzić do gry na ostatni mecz w Sławie.

A zaczęło się wyśmienicie. Plany gry defensywnej goście musieli zmodyfikować już na samym początku meczu. W drugiej minucie z piłką pociągnął Adam Zdrojewski i uderzeniem z ostrego kąta dał swojej drużynie prowadzenie. Tuż przed upływem dziesięciu minut na 2:0 mógł podwyższyć Maciej Sędziak (piłkę z linii wybijał obrońca gości). Pomocnik Piasta znalazł jednak w kolejnej akcji Daniela Starteka a ten z około 10 metrów uderzył tak, że golkiper Polonii nie miał nic do powiedzenia.

Później Piast trochę spuścił z tonu, ale i trzebniczanie nie potrafili zagrozić bramce Arkadiusza Fabiańskiego. Zupełnie inaczej ułożyła się dla nich druga połowa, bo już pierwszy ofensywny wypad przyniósł efekt w postaci kontaktowego gola – po dograniu z prawego skrzydła Jakubowi Dmuchowi nie pozostało nic innego jak dołożyć nogę. Stracony gol podciął czerwono-czarnym skrzydła a Polonia coraz częściej zaglądała w pole karne rywala. Fabiański musiał się popisać najwyższym kunsztem gdy z bliska uderzał Maciej Ciosek. Dopiero po kwadransie drugiej części udało się stworzyć gorzowsko-karnińskiej ekipie bramkową sytuację, ale strzał Karola Gardzielewicza odbił na róg Karol Buchla. Wydawało się, że spokój zapanuje po 77 minucie. Z prawego skrzydła dośrodkował Cezary Łuś a Sędziak bez namysłu skierował piłkę do siatki. Później przyszły jednak fatalne minuty, najpierw z kontuzją Brzytwy i Budy a później z rzutem karnym i kolejnym kontaktowym golem Polonii. Goście ruszyli w poszukiwaniu wyrównującego, na jeden z rzutów rożnych pobiegł nawet bramkarz Buchla, ale odkrycie defensywy Dolnoślązaków wykorzystał Sędziak

Posłuchaj co mówił po meczu trener Piasta, Tomasz Jeż.

Piast Gorzów-Karnin – Polonia Trzebnica 4:2 (2:0)

bramki: Zdrojewski 2`, Startek 13`, Sędziak 78`, 90` - Dmuch 48`, Belica 86` k.

Piast: Fabiański – Wawrzyniak, Buda (84` Płucienniczak), Brzytwa (84` Cybulski), Łuś – Gardzielewicz, Pakuła, Kożuchowski, Startek, Sędziak – Zdrojewski

Polonia: Buchla – Mar. Waliszczak, Mac. Waliszczak (46` Kowalski), Suder, Ciosek – Marduła (31` Wawrzykowski), Kołodziej, Bucki, Delczyk – Belica, Dmuch

Pozostałe wyniki: MKS Oława – Ślęza Wrocław 3:1, KP Brzeg Dolny – Dąb Sława Balcerzak i Spółka 3:1, Foto-Higiena Gać – Stelmet UKP Zielona Góra 2:0, Piast Żmigród – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 1:0, Karkonosze Jelenia Góra – Bielawianka Bielawa 0:2, Śląsk II Wrocław – Formacja Port 2000 Mostki [31.05], Zagłębie II Lubin – Stilon Gorzów [31.05]. Mecz Lechia Dzierżoniów – Polonia-Stal Świdnica przełożony.