KSSSE AZS PWSZ GORZóW

Damian Marciniak, rs
2015-03-14 19:18
67590

Koszykarki KSSSE AZS PWSZ przegrały w Polkowicach w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Tauron Basket Ligi Kobiet. By pozostać w grze o strefę medalową, akademiczki muszą zwyciężyć za tydzień u siebie

Warunki gry polkowiczanki wyznaczyły już w pierwszej kwarcie - twarda obrona nie pozwalała rozkręcić się podopiecznym Dariusza Maciejewskiego w ofensywie, błędy gorzowianek w obronie pozwoliły natomiast miejscowym na zdobycie aż 24 punktów. Przewaga CCC po dziesięciu minutach sięgnęła 14 'oczek'. Kluczową postacią na parkiecie była świetnie zbierająca Nikki Greene. Po przerwie gorzowianki wyglądały już znacznie lepiej - seriami punktowała Alyssia Brewer, jednakże amerykańska środkowa nie mogła liczyć na wsparcie wciąż nieskutecznych koleżanek. Zamiast ruszyć w pogoń, przyjezdne musiały zadowolić się remisem i utrzymaniem 14-punktowej straty po pierwszej połowie.

Mocne uderzenie ze strony miejscowych przyszło znów w trzeciej kwarcie. Akademiczki nie radziły sobie z Aishah Sutherland i Dominiką Owczarzak, która nie tylko świetnie punktowała, ale i szczodrze obdarzała asystami partnerki z zespołu. Strata sięgnęła już dwudziestu punktów i na ostatnie dziesięć minut nasze zawodniczki wyszły już bez żadnych szans na wywiezienie z Polkowic wygranej. W ostatniej kwarcie mieliśmy wiele rzutów z dystansu oraz ogólne rozluźnienie w defensywie, na czym minimalnie lepiej wyszły przyjezdne. Nic nie mogło odmienić losów meczu i to polkowiczaki są bliżej awansu.

Rewanż za tydzień w hali przy ulicy Chopina. Wygrana CCC będzie oznaczała koniec rywalizacji, w przypadku zwycięstwa AZS PWSZ czeka nas trzeci mecz za dwa tygodnie w Polkowicach.

Polkowiczanki zagrały bardzo dobre zawody, potrafiły sobie poradzić z "pickami" Sharnee na początku co było kluczowe. Nie mieliśmy ani przez moment szans dorównać gospodyniom. Żeby wygrywać na tym poziomie musimy wnosić jako każda jednostka więcej. Szczególnie starsi gracze nie popisali się, liczyłem na więcej. Młodzież na ile mogła to pomagała. Dla nich walka w play-offach to duże wyzwanie. Nie byliśmy w stanie też ustać fizycznie, Greene i Sutherland prawie skakały nam po głowach – ocenił trener KSSSE AZS PWSZ, Dariusz Maciejewski.

CCC Polkowice - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 69:51 (24:10, 14:14, 12:6, 19:21)

CCC: Owczarzak 20 (5x3), Sutherland 14, Kaczmarska 12 (2), Swanier 11, Greene 8 oraz Jeziorna 2, Majewska 2, Szczepanik 0

KSSSE AZS PWSZ: Brewer 21, Zoll 9, Piekarska 3 (1), Dźwigalska 0, Czarnodolska 0 oraz Ogorodnikowa 7, Sobek 6 (2), Stelmach 3 (1)

Stan rywalizacji: 1:0 dla CCC