Kto tu jest beniaminkiem?

KSSSE AZS PWSZ GORZóW

2015-10-11 19:28
68780

Drużyna KSSSE AZS PWSZ poległa w wyjazdowym spotkaniu z MUKS-em Poznań. Zawodniczkom Dariusza Maciejewskiego zabrakło szczególnie skuteczności z dystansu i dobrej gry w defensywie.

Poznanianki miały w niedzielę coś do udowodnienia swoim kibicom. Zespół ze stolicy Wielkopolski przegrał ostatnie spotkanie z Basketem Gdynia tuż przed końcową syreną, więc z podwójną motywacją stawił czoło gościom z Gorzowa. Po pięciu minutach gry, dzięki dwóm akcjom Agnieszki Skobel, przewaga MUKS-u osiągnęła 8 punktów. Któż mógł pomyśleć, że uzyskany wtedy 'zapas' gospodynie dowiozą do ostatniej minuty. Akademiczki kolejnymi zrywami ścigały rywalki, często traciły też jednak punkty seriami. W drugiej kwarcie przewaga poznanianek częściej była dwu- niż jednocyfrowa. Kosz Cassandry Brown, a po chwili akcja 2+1 (wszystko w ostatniej minucie) pozwoliły ekipie AZS PWSZ rzutem na taśmę zremisować tę część gry.

Po przerwie gorzowianki próbowały grać dokładniej w obronie i skuteczniej w ataku. Brakowało jednak konsekwencji - zbyt często Cierra Robertson-Warren bez większych kłopotów znajdowała się na czystej pozycji pod koszem, a Renee Taylor szybkimi rajdami rozrywała naszą defensywę. Wydawało się, że w połowie trzeciej kwarty sytuacja się odmieni - podopieczne Dariusza Maciejewskiego dogoniły miejscowe na trzy 'oczka'. Wtedy jednak przytrafiło się kilka błędów w ofensywie - fatalne pódło Kelley Cain i niecelne podanie Magdaleny Szajtauer. Kolejne kłopoty zaczęły się na niemal dziesięć minut przed końcem, gdy Cain zaliczyła piąty faul. Wtedy główną opcją w ataku KSSSE AZS PWSZ stała się Angel Goodrich. Ta jednak nie była nieomylna, ponadto zbyt często decydowała się na indywidualne rozwiązania. Wsparcie Natalii Sobek oraz Katarzyny i Beaty Jaworskiej na niewiele się zdało i gorzowianki zasłużenie wyjechały z Poznania bez punktów.

Zapis konferencji pomeczowej

Okazja do rehabilitacji za tydzień. Do Gorzowa przyjadą gdynianki, które w tej kolejce przegrały u siebie ze Ślęzą Wrocław. Spotkanie rozpocznie się o 18:00.

MUKS Poznań - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 75:69 (25:16, 16:16, 17:19, 17:18)

MUKS: Robertson-Warren 19, Skobel 16(1x3), Taylor 14, Durak 9(2), Skowronek 8 oraz Dziwińska 3(1), Drop 3(1), Idziorek 3, Siemienas, Puc.

KSSSE AZS PWSZ: Goodrich 18(2), Cain 17, Brown 9, Dźwigalska 4, Szajtauer 2 oraz Sobek 6(2), Naczk 5, B. Jaworska 4, Czarnodolska 2, K. Jaworska 2.

Pozostałe wyniki: Energa Toruń - Widzew Łódź 80:61, Pszczółka AZS UMCS Lublin - MKK Siedlce 82:42, Wisła Can-Pack Kraków - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 87:67, Basket Gdynia - Ślęza Wrocław 63:76, MKS Polkowice - Artego Bydgoszcz 67:62.