KSSSE AZS PWSZ GORZóW

fg
2015-11-14 20:41
64020

Droga KSSSE AZS PWSZ do play-off znów się komplikuje. Gorzowianki przez długi czas prowadziły w Łodzi, ale ostatecznie przegrały z Widzewem 62:71. Najskuteczniejszą w naszym zespole była Beata Jaworska – 16 punktów.

Wciąż bez zwycięstwa na wyjeździe pozostają gorzowskie koszykarki w Tauron Basket Lidze Kobiet. Wygrana w Łodzi miała dać komfort przed tygodniową przerwą w związku z meczami reprezentacji Polski. Od początku układało się to dobrze – nasz zespół szybko wyrobił sobie przewagę, która w drugiej kwarcie urosła nawet do dziewięciu punktów, gdy za trzy punkty trafiła Katarzyna Dźwigalska.

Niestety  od tego momentu nasz zespół stanął kompletnie i pozwolił Widzewowi na powstanie z kolan. Nie trafiała Cassandra Brown, dziś będąca w ofensywie cieniem zawodniczki sprzed tygodnia. Za to łodzianki w ciągu niespełna trzech minut gry w drugiej kwarcie konsekwentnie pracowały, żeby wyjść na prowadzenie. W trzeciej części KSSSE AZS PWSZ  znów przechylał szalę na swoją korzyść, jednak argumentów w ataku brakowało i w ostatniej kwarcie prowadzące już gospodynie tylko powiększały przewagę.

Do ligowego grania wrócimy 29 listopada. Wówczas akademiczki podejmą Ślęzę Wrocław.

Widzew Łódź – KSSSE AZS PWSZ Gorzów 71:62 (15:17, 18:19, 16:12, 22:14)

Widzew: Adamowicz 18 (3x3), Brumermane 15, Urbaniak 13 (3), Robinson 3, Niedzielska 2 oraz Bandyk 9, Kenig 5 (1), Crook 4, Kaja 2, Bujniak 0.

KSSSE AZS PWSZ: B.Jaworska 16, Goodrich 14, Dźwigalska 11 (3), Szajtauer 7, Brown 5 oraz Sobek 8 (1), K. Jaworska 1, Naczk 0, Czarnodolska 0.

Pozostałe wyniki: Ślęza Wrocław – MUKS Poznań 87:51, MKK Siedlce – JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 81:73, MKS Polkowce – Basket Gdynia 59:45, AZS UMCS Lublin – Artego Bydgoszcz 47:56, Energa Toruń – Wisła Kraków 64:87.