KSSSE AZS PWSZ GORZóW

fg
2015-12-12 21:59
63390

Play-offy? To już coraz mniej realne. KSSSE AZS PWSZ pomimo, że w pewnym momencie prowadził różnicą siedemnastu punktów to przegrał w Lublinie z tamtejszą Pszczółką AZS UMCS 66:69 po trafieniu Dominiki Owczarzak w ostatniej sekundzie meczu.

Wszystko układało się doskonale przez pierwsze dwie kwarty. Gorzowianki, grające wreszcie w pełnym składzie po trzymanym do końca w tajemnicy powrocie Kelley Cain, szybko odskoczyły mającym problemy ze skutecznością lubliniankom. Gospodynie były ostatnio w dołku, przegrały cztery mecze z rzędu, nie grały dziś w optymalnym zestawieniu. Wszystko wskazywało na piątą porażkę i utratę dystansu do czołowej czwórki, o której marzą. W pewnym momencie różnica urosła do siedemnastu oczek, gdy za trzy punkty w drugiej kwarcie trafiła Monika Naczk.

Co się stało po przerwie? – Zgłupieliśmy, nie wykorzystywaliśmy najprostszych pozycji – powiedział po meczu trener KSSSE AZS PWSZ, Dariusz Maciejewski. Miejscowi kibice przecierali oczy ze zdumienia, tak jak zresztą i skromna grupka gorzowskich fanów. Przewaga naszych akademiczek zaczęła topnieć w zastraszającym tempie, w efekcie na trzy minuty przed końcem trzeciej części Katerina Dorogbuzova wyprowadziła lublinianki na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie. Nasze stać było na jeszcze jeden zryw w ostatnich minutach meczu, gdy zniwelowały dziewięciopunktową stratę. I gdy tuż przed końcową syreną wynik brzmiał 66:66, szykowaliśmy się na dogrywkę. Niestety desperackim rzutem za trzy punkty Dominika Owczarzak pozbawiła nas pięciu dodatkowych minut walki o wygraną.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – KSSSE AZS PWSZ Gorzów 69:66 (12:21, 12:15, 24:8, 21:22)

Pszczółka AZS UMCS: Metcalf 23 (3x3), Owczarzak 16 (2), Dorogbuzova 14, Jujka 3, Morawiec 0 oraz Szumełda-Krzycka 7 (1), Szczepanik 6.

KSSSE AZS PWSZ: Brown 21 (4), Goodrich 14 (2), B. Jaworska 11, Dźwigalska 2, Szajtauer 0 oraz Cain 10, Naczk 5 (1), Czarnodolska 3, K. Jaworska 0.

Pozostałe wyniki: MUKS Poznań – Artego Bydgoszcz 52:84, MKS Polkowice – Ślęza Wrocław 65:62, MKK Siedlce – Widzew Łódź 78:80, Energa Toruń – JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 54:46, Basket Gdynia – Wisła Kraków 87:78