Bezowocny wyjazd do Krakowa

KSSSE AZS PWSZ GORZóW

2016-01-09 22:49
66310

Ani w piątek ani w sobotę. Koszykarki KSSSE AZS PWSZ wyraźnie uległy w Krakowie, mistrzyniom Polski, Wiśle Can-Pack 65:79. Dzień wcześniej pod Wawelem awansem grały pierwszoligowe rezerwy, które przegrały z AZS Politechniką Koroną 58:60.

Najważniejsze mecze wciąż przed gorzowiankami. Ten w Krakowie był raczej spisywany na straty, choć po trzech minutach gry nasz zespół prowadził 7:5, gdy za trzy punkty trafiła Cassandra Brown. Wiślaczki jednak jeszcze w tej części gry wróciły na prowadzenie a w drugiej kwarcie rozpoczęły „odjazd”. Trzy „trójki” Moniki Naczk w drugiej połowie i kilka innych udanych akcji a w konsekwencji wygrana druga połowa dały tylko efekt w postaci zmniejszenia strat.  Gorzowianki procentowo miały dość dobrą skuteczność rzutów, ale ze strony krakowskiej zagrożenie podkoszowe szło praktycznie z każdej strony. W najbliższą sobotę KSSSE AZS PWSZ będzie u siebie mierzyć się z MUKS Poznań. Przegrany w tym spotkaniu będzie mógł raczej zapomnieć o awansie do play-off.

Wisła Can-Pack Kraków – KSSSE AZS PWSZ Gorzów 79:65 (23:17, 29:15, 12:13, 15:20)

Wisła: Peters 14, Turner 11 (2x3), Ziętara 9 (1), Szott-Hejmej 9, Nicholls 0 oraz Żurowska-Cegielska 14, Zohnova 10, Misiuk 9 (1), B. Puter 3 (1), M. Puter 0, Grabska 0.

KSSSE AZS PWSZ: Brown 12 (1), Goodrich 8, B. Jaworska 6, Szajtauer 4, Dźwigalska 0 oraz Naczk 12 (3), Sobek 6 (2), K. Jaworska 6, Czarnodolska 0.

Pozostałe wyniki: AZS UMCS Lublin – MKS Polkowice 66:67, Energa Toruń – MKK Siedlce 95:68, Ślęza Wrocław – Widzew Łódź 101:48, Artego Bydgoszcz – JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec [10.01]. Mecz Basket Gdynia – MUKS Poznań przełożony na 13.01.

Korzystając z wyjazdu do Krakowa gorzowski klub zaliczył jeszcze mecz pierwszoligowych rezerw. Już w piątek podopieczne trenera Roberta Pieczyraka grały przeciwko tamtejszej AZS Politechnice, awansem w ramach 21. kolejki. AZS PWSZ II w pełnym składzie minimalnie uległ gospodyniom. Na porażkę 58:60 spory wpływ miał fatalny początek. Nasz zespół przegrał pierwszą kwartę 8:20. Fenomenalne spotkanie rozegrała Natalia Sobek, która zdobyła 31 punktów, ponad połowę dorobku całego zespołu.

AZS Politechnika Korona Kraków – AZS PWSZ II Gorzów 60:58 (20:8, 19:25, 10:14, 11:11)

AZS PWSZ II: Sobek 31 (5x3), Naczk 6, B. Jaworska 2, Szajtauer 0, Czarnodolska 0 oraz Witkowska 7 (1), K. Jaworska 6, Kopciuch 5 (1), Szczęsna 1, Kominek 0.