Dzięki silnej defensywie nadzieja na play-off wciąż żywa

KSSSE AZS PWSZ GORZóW

2016-01-16 22:23
68660

KSSSE AZS PWSZ wciąż w grze o play-offy. Gorzowianki pokonały u siebie JTC Pomarańczarnię MUKS Poznań 58:49, choć po pierwszej połowie meczu przegrywały różnicą sześciu punktów. 19 punktów zdobyła Angel Goodrich a Magdalena Szajtauer i Kelley Cain zanotowały w sumie 33 zbiórki.

Nieobecna w ostatnim meczu MUKS Renee Taylor pojawiła się dziś w składzie, ale amerykańska rozgrywająca nie była dziś jedynym zagrożeniem dla akademiczek. Nasza defensywa miała szczególnie w pierwszych dwóch kwartach masę problemów z Agnieszką Skobel. Była zawodniczka KSSSE AZS PWSZ, która przed tym sezonem wróciła do klubu, w którym się wychowała, siała pod naszym koszem spustoszenie. To jej i Taylor wysiłki pozwoliły przyjezdnym po wyrównanym początku odskoczyć gorzowiankom.

Ostatecznie jednak przeważyła ogromna siła pod koszem ze strony Magdaleny Szajtauer i Kelley Cain a także udane ofensywne wejścia Angel Goodrich. Pierwsze dwie zanotowały w sumie 33 zbiórki (odpowiednio 17 i 16), Szajtauer potrafiła także w dwóch ważnych momentach przejąć piłkę i pognać w stronę kosza rywalek. Goodrich z kolei brała ciężar gry ofensywnej na siebie. Druga część meczu wybroniona na 12 punktów dała w efekcie wygraną wyższą niż porażka w Poznaniu. – To było dla nas ważne tak jak samo zwycięstwo. Przy porażce Widzewa z Energą jesteśmy wciąż w grze o ósemkę. Dziś podobnie jak w Krakowie zagraliśmy lepiej w drugiej połowie. Przeważył też fakt, że byliśmy silniejsi fizycznie – ocenił trener KSSSE AZS PWSZ, Dariusz Maciejewski.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów – JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań 58:47 (16:17, 13:18, 13:7, 16:5)

KSSSE AZS PWSZ: Goodrich 19 (1x3), Brown 10, Szajtauer 6, B. Jaworska 3, Dźwigalska 2 oraz Cain 12, Naczk 4, Sobek 2.

JTC MUKS: Taylor 17 (1), Skobel 16, Skowronek 8, Durak 2, Kaczmarczyk 1 oraz Dziwińska 3, Siemienias 0, Idziorek 0, Drop 0, Puc 0.

Pozostałe wyniki: Widzew Łódź – Energa Toruń 63:66 pd., Artego Bydgoszcz – MKS Polkowce 80:44, Ślęza Wrocław – Basket Gdynia 71:65, MKK Siedlce – AZS UMCS Lublin [17.01], JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków [17.01]