Bez wstydu i bez punktów

KSSSE AZS PWSZ GORZóW

2016-01-23 20:30
67200

Koszykarki AZS PWSZ uległy na wyjeździe silnej ekipie z Gdyni. Zawodniczki z Trójmiasta do wygranej poprowadziła grająca kiedyś dla akademiczek Paris Johnson, zdobywczyni 23 punktów.

Nie jest to łatwy sezon dla gorzowianek. Jeszcze niedawno punkty w Gdyni byłyby dla podopiecznych Dariusza Maciejewskiego obowiązkiem. Ten sezon to całkowita odmiana sytuacji obu drużyn – KSSSE AZS PWSZ drży o miejsce w czołowej ósemce, gdynianki mierzą natomiast w walkę o medal. W pierwszej kwarcie widać było ogromną różnicę między zespołami, a gospodynie dzięki świetnej skuteczności zbudowały sobie dwucyfrową przewagę. Seriami rzucała Paris Johnson i Aneta Kotnis, sporo dokładały też inne zawodniczki, podczas gdy nasza drużyna bezradnie zachowywała się nie tylko w obronie, pudłując większość rzutów właściwie z każdej strefy.

Całe szczęście po przerwie przyszło przebudzenie. Sygnał do odrabiania 17-punktowego dystansu dała kilkoma „dwójkami” Kelley Cain. Dołączyły do niej Angel Goodrich i Cassandra Brown i straty topniały z każdą minutą. Po faulu Anny Jakubiuk około trzydziestu sekund przed końcem kwarty osobiste trafiła Goodrich i z ogromnej przewagi gdyniankom pozostały ledwie cztery „oczka”.

Niestety przewaga na boisku nie powróciła do akademiczek po przerwie. Obie drużyny miały początkowo problemy ze skutecznością, przy czym szybciej celowniki ustawiły miejscowe. Szczególna była sytuacja z siódmej minuty, gdy Kelley Cain trzykrotnie nie trafiła w ciągu jednej akcji. Całe szczęście była Goodrich, która z pomocą Brown ciągnęła za sobą resztę drużyny. W czwartej kwarcie było bardzo blisko, po celnej „trójce” Brown na osiem i pół minuty przed końcem mieliśmy nawet remis, jednak już po chwili także z dystansu odpowiedziała Jelena Szkerović. Do wygranej zabrakło jednak celności i większej liczby opcji w ataku. Gorzowianki oddały znacznie więcej rzutów (67 do 56) i wcale nie były z przebiegu gry gorszą drużyną. Zadecydowały problemy ze skutecznością, szczególnie za trzy (3/20!).

Basket 90 Gdynia – KSSSE AZS PWSZ Gorzów 69:59 (29:10, 9:24, 14:13, 17:12)

Basket 90: Johnson 23, Kotnis 18(1x3), Szkerović 10(2), Jakubiuk 8, M. Bibrzycka 0 oraz Rembiszewska 5(1), Podgórna 3(1), Ossowska 2, Suknarowska 0, Troina 0.

KSSSE AZS PWSZ: Goodrich 14(2), Brown 13(1), B. Jaworska 6, Dźwigalska 3, Szajtauer 2 oraz Cain 17, Sobek 3, Naczk 1.

Pozostałe wyniki: Wisła CanPack Kraków - MKS Polkowice 79:53, Pszczółka AZS UMCS Lublin - Widzew Łódź 79:56, Energa Toruń - Ślęza Wrocław 72:75, Artego Bydgoszcz - MKK Siedlce [niedziela, 18:00], JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec [przełożony na 7 marca].