Sosnowiecki dramat (prawie) zatrzaskuje drzwi do play-off

KSSSE AZS PWSZ GORZóW

2016-02-06 20:47
71720

Czas chyba się oswajać z myślą, że KSSSE AZS PWSZ zabraknie w play-offach pierwszy raz w historii występów w ekstraklasie. Gorzowianki przegrały na wyjeździe z JAS-FBG Zagłębiem Sosnowiec 60:79. Urazu w końcówce meczu doznała Kelley Cain.

W teorii szanse na znalezienie się w ósemce ciągle są, ale coraz mniej zależy od gorzowskiego zespołu. Obowiązkowo trzeba wygrać w Siedlcach a u siebie z Widzewem odrobić dziewięciopunktową stratę, to może jednak nie wystarczyć. Dziś różnicę z pierwszego spotkania w Gorzowie odrobiło JAS-FBG Zagłębie, wracając tym samym do gry o ósemkę. Gospodynie zaczęły przejmować kontrolę nad meczem już pod koniec pierwszej kwarty, gdy po celnych trójkach Marty Dobrowolskiej i Pauliny Rozwadowskiej odskoczyły na siedem oczek. Najwięcej szkód czyniła nam jednak rozkręcająca się z kwarty na kwartę Shanon McCallum.

Gdy w ostatniej części nasze zniwelowały kilkunastopunktową stratę do pięciu oczek, wróciła nadzieja na sukces. Niestety fatalne ostatnie 5,5 minuty, przegrane 2:16 (spory wpływ miała kontuzja Kelley Cain) sprawiły, że nasz zespół kolejny raz w tym sezonie (wciąż ani jednej wyjazdowej wygranej!) wraca do domu w minorowych nastrojach. Teraz trzy tygodnie przerwy, najbliższy mecz dopiero 28 lutego w Siedlcach.

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – KSSSE AZS PWSZ Gorzów 79:60 (23:16, 19:16, 15:13, 22:15)

JAS-FBG Zagłębie: McCallum 26 (2x3), Dobrowolska 12 (2), Antczak 9, Swanier 8, Sutherland 8 oraz Rozwadowska 11, Bekasiewicz 5 (1).

KSSSE AZS PWSZ: Goodrich 24 (4), Cain 12, Brown 9 (2), Dźwiglaska 3, B. Jaworska 2 oraz Naczk 8 (2), Szajtauer 2, Sobek 0, K. Jaworska 0, Czarnodolska 0.

Pozostałe wyniki: Basket 90 Gdynia – Energa Toruń 76:74, MKK Siedlce – Wisła Kraków 68:80, Ślęza Wrocław – AZS UMCS Lublin 80:79 pd., Widzew Łódź – Artego Bydgoszcz 54:74, MKS Polkowice – MUKS Poznań 81:48.