Wygrał dwa biegi, pierwszy na podium. Triumf Iversena w Cardiff

STAL GORZóW

fg
2015-07-04 21:34
66920

Niels Kristian Iversen po raz czwarty w karierze wygrał zawody z cyklu Grand Prix. Duńczyk triumfował w Cardiff. Matej Zagar odpadł w półfinale a do ósemki nie weszli Krzysztof Kasprzak i jadący z dziką kartą Craig Cook.

Na Millennium Stadium Niels Kristian Iversen wygrał tylko dwa biegi, ale to wystarczyło, żeby cieszyć się z czwartego w karierze triumfu w zawodach z cyklu GP. Duńczyk w pierwszym starcie przyjechał trzeci a wygrał bardzo dobrze spisujący się w pierwszej części turnieju Matej Zagar. Słoweniec jednak już w ostatnim biegu rundy zasadniczej przyjechał ostatni, przegrał też mocniej obsadzony bieg półfinałowy i z dziesięcioma oczkami został sklasyfikowany na 6. miejscu.

A Iversen? Przed finałem zwyciężył tylko raz, gdy w biegu numer 9 jechał z bardzo dziś korzystnego pierwszego pola startowego (16 zwycięstw). Wyszedł wtedy najlepiej spod taśmy i pewnie dowiózł trzy oczka przed Thomasem H. Jonassonem, Nickim Pedersenem i Andreasem Jonssonem. W półfinale „PUK” ruszył słabiej, ale po minięciu Zagara i Pedersena wywalczył miejsce w finale. Tam znów przegrał start, ale pokonał na dystansie Chrisa Holdera i Australijczyk nie miał już do ostatniego okrążenia zbyt wiele do powiedzenia.

Niezły występ zaliczył Craig Cook. Brytyjczyk, który w oficjalnym meczu Stali jeszcze nie zadebiutował, był o krok od awansu do półfinału. Jadący z dziką kartą 28-latek rozpoczął zawody od zwycięstwa, startując w tym wyścigu ze wspomnianego pierwszego pola. W pokonanym polu został m.in. Chris Holder. Później Cook dwa razy ciułał po punkcie, raz przyjechał ostatni a w swoim piątym starcie zdobył dwa punkty, ale przywiózł za sobą tylko młodziutkiego rezerwowego Roberta Lamberta (drugi z rezerwowych Jason Garrity został wykluczony). Do awansu Brytyjczykowi ze Stali zabrakło jednego punktu. Szansę stracił, gdy tuż po nim bieg wygrał Michael Jepsen Jensen.

O tegorocznej wizycie w Cardiff jak najszybciej chciałby zapomnieć Krzysztof Kasprzak. Kapitan Stali, który w przeszłości dwukrotnie stał tu na podium, tym razem zdobył zaledwie cztery punkty. Na inaugurację zawodów przyjechał trzeci, przed Chrisem Harrisem a w swoim czwartym starcie wygrał przed Jonassonem, Jepsenem Jensenem i Coockiem.

W klasyfikacji generalnej z zawodników Stali najwyżej jest Iversen, który awansował z 9. na 4. miejsce.

Wyniki GP Wielkiej Brytanii:

1. Niels Kristian Iversen (Dania) - 14 (1,2,3,2,1,2,3) + 1. miejsce w finale

2. Chris Holder (Australia) - 18 (2,2,3,3,3,3,2) + 2. miejsce w finale

3. Peter Kildemand (Dania) - 12 (2,3,2,1,1,2,1) + 3. miejsce w finale

4. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 15 (0,3,3,3,3,3,0) + 4. miejsce w finale

5. Greg Hancock (USA) - 12 (1,3,3,2,2,1)

6. Matej Zagar (Słowenia) - 10 (3,2,2,3,0,0)

7. Nicki Pedersen (Dania) - 9 (3,1,1,w,3,1)

8. Michael Jepsen Jensen (Dania) - 8 (2,0,2,1,3,0)

9. Craig Cook (Wielka Brytania) - 7 (3,1,1,0,2)

10. Jason Doyle (Australia) - 7 (2,w,1,2,2)

11. Tomas H. Jonasson (Szwecja) - 7 (1,1,2,2,1)

12. Chris Harris (Wielka Brytania) - 5 (0,2,0,1,2)

13. Krzysztof Kasprzak (Polska) - 4 (1,0,0,3,0)

14. Troy Batchelor (Australia) - 4 (3,1,0,w,-)

15. Maciej Janowski (Polska) - 3 (0,3,0,0,0)

16. Andreas Jonsson (Szwecja) - 2 (0,0,1,1,t)

17. Robert Lambert (Wielka Brytania) - 1 (1)

18. Jason Garrity (Wielka Brytania) - 0 (w)

Bieg po biegu:

1. Pedersen, Doyle, Kasprzak, Harris

2. Zagar, Jensen, Iversen, Jonsson

3. Cook, Holder, Hancock, Janowski

4. Batchelor, Kildemand, Jonasson, Woffinden

5. Woffinden, Holder, Pedersen, Jensen

6. Kildemand, Iversen, Cook, Doyle (w/su)

7. Janowski, Zagar, Batchelor, Kasprzak

8. Hancock, Harris, Jonasson, Jonsson

9. Iversen, Jonasson, Pedersen, Janowski

10. Hancock, Jensen, Doyle, Batchelor

11. Holder, Kildemand, Jonsson, Kasprzak

12. Woffinden, Zagar, Cook, Harris

13. Zagar, Hancock, Kildemand, Pedersen (w/su)

14. Woffinden, Doyle, Jonsson, Janowski

15. Kasprzak, Jonasson, Jensen, Cook

16. Holder, Iversen, Harris, Batchelor (w/u)

17. Pedersen, Cook, Lambert, Garrity (w/su), Jonsson (t)