Dla kogo kontrakt na 21 budynków?
INWESTYCJE
red.
2024-08-29 14:03
10001
GIM robi drugie podejście do przetargu na termomodernizację budynków użyteczności publicznej – to m.in. szkoły, przedszkola, siedziby urzędu i DPS-ów. Pierwsze ogłoszone wiosną nie przyniosło rozstrzygnięcia. Kontrakt wart jest ponad 173 mln zł.
Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie, ogłosiła drugi przetarg na zadanie pn.: „Głęboka termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej”, w trybie dialogu konkurencyjnego. Inwestycja dotyczy 21 budynków użyteczności publicznej, w tym: opiekuńczych, edukacyjnych i administracyjnych. Dzięki termomodernizacji na plus zmieni się stolarka okienna i drzwiowa, instalacje – elektryczna, c.o., c.w.u. i fotowoltaiczne. Nowe postępowanie zostało podzielone na trzy części, co ma zachęcić potencjalnych wykonawców do złożenia ofert.
GIM informuje, że decyzję o takim rozwiązaniu poprzedziła m.in.: analiza ilości budynków w poszczególnych częściach, ich lokalizacja i funkcja. Pod uwagę wzięto również łączną wartość nakładów inwestycyjnych dla poszczególne części, wartość wskaźnika określającego procentowe zmniejszenie zapotrzebowania na energię pierwotną i udział kwoty spłaty ze środków zewnętrznych. Istotna była również możliwość realizacji etapu projektowania i realizacji budowy poszczególnych części zamówienia w okresie trzech lat.
Podział zamówienia na części:
część nr 1
Żłobek Miejski nr 1, ul. Wróblewskiego 50
Przedszkole Miejskie nr, 33, ul. Walczaka 4
Przedszkole Miejskie nr 29, ul. Wróblewskiego 48
Przedszkole Miejskie nr 30, ul. Taczaka 1A
Szkoła Podstawowa nr 21, ul. Taczaka 1
Zespół Szkół Gastronomicznych, ul. Okólna 35
Internat Centrum Edukacji Zawodowej, ul. Okrzei 42
część nr 2
Żłobek Miejski nr 2, ul. Obotrycka 1
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, ul. Czereśniowa 4e
Internat Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, ul. Czereśniowa 4l
Pogotowie Opiekuńcze, ul. Spokojna 57
Budynek Urzędu Miasta Gorzowa, ul. Sikorskiego 4
Budynek Urzędu Miasta Gorzowa, ul. Sikorskiego 5
Budynek Urzędu Miasta Gorzowa, ul. Myśliborska 34
część nr 3
Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Nowa 7
Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Dobra 16
Szkoła Podstawowa nr 15, ul. Kotsisa 1
Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Szarych Szeregów 7
Dom Pomocy Społecznej nr 1, ul. Podmiejska Boczna 10 – Dom Kombatanta
Dom Pomocy Społecznej nr 1, ul. Podmiejska Boczna 10 – Centrum
Dom Pomocy Społecznej nr 1, ul. Podmiejska Boczna 10 – Budynek Główny
Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w formule EPC na podstawie przepisów Ustawy o Efektywności Energetycznej, Ustawy o PPP oraz Ustawy PZP. W ramach wspólnej realizacji Przedsięwzięcia firma ESCO zobowiązana będzie do zaprojektowania, sfinansowania i przeprowadzenia robót budowlanych oraz termomodernizacyjnych, zajmie się też utrzymaniem technicznym obiektów oraz zarządzaniem energią, by uzyskać gwarantowane oszczędności w zużyciu energii cieplnej i elektrycznej na zasadach określonych w Umowie EPC.
Zakłada się 18-letni okres umowy EPC, w tym: 3-letni etap inwestycyjny (projektowanie około 1 roku, realizacja robót budowlanych – około 2 lata) oraz 15 lat eksploatacji.
GIM podkreśla, że postępowanie przetargowe w formule dialogu konkurencyjnego jest procedurą, która ma zastosowanie przy skomplikowanych, innowacyjnych zamówieniach. Pozwala doprecyzować istotne kwestie, w toku dialogu, z doświadczonymi wykonawcami. Pierwszym etapem jest ogłoszenie zamówienia, na które w odpowiedzi, zainteresowani wykonawcy składają wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Do dialogu zostanie zaproszonych maksymalnie pięciu wykonawców. Podczas kilku tur dialogu ustalone zostaną wszelkie kluczowe kwestie realizacji projektu, takie jak: zakres, kwestie techniczne, organizacyjne, model finansowy, a także uwarunkowania prawne. Po negocjacjach spółka opracuje ostateczną treść Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz zaprosi wykonawców, biorących udział w dialogu, do składania ofert.
Komentarze: