przejdź do treści strony kontakt
strona główna 501 936 975 menu wyszukiwarka

Amerykańska matura ONLINE! Zdalnie, wygodnie i niedrogo!

FIRMA GW

oprac. ao
2020-10-06 15:15
1870

Nauka ONLINE w prawdziwym amerykańskim liceum już dostępna dla uczniów w Polsce!

Jest alternatywa dla ambitnych, którzy planują studia za granicą oraz uczniów z miejsc, gdzie jest ograniczony dostęp do szkół średnich z angielskim językiem wykładowym. To opcja także dla cudzoziemców mieszkających okresowo w Polsce. Poznaj JDJ IOS! Takiego rozwiązania dotąd w naszym kraju nie było!
 
JDJ IOS, czyli JDJ International Online Schools, to unikalna, nowa  autorska formuła organizacyjna, w której nauka opiera się na ścisłym partnerstwie JDJ Bachalski (liderem na rynku zagranicznej edukacji w Polsce od 1990 r.) ze szkołami średnimi w USA i innych krajach. Dzięki infrastrukturze informatycznej oraz wsparciu w nauce Coachów Edukacyjnych JDJ w całym kraju, polska młodzież może zdalnie uczęszczać do renomowanych szkół średnich za granicą, uznawanych przez uczelnie na całym świecie, również w Polsce.
 
– Bez potrzeby wyjazdu z kraju, nasi polscy uczniowie uczą się razem z obywatelami Stanów Zjednoczonych i innych krajów, dzięki czemu nie tylko opanują język angielski do perfekcji, ale staną się prawdziwymi obywatelami świata, ze znajomościami na wszystkich kontynentach. Nauka online w amerykańskim liceum to świetne przygotowanie na zagraniczne studia pod względem językowym i merytorycznym, oraz sposób na zaoszczędzenie czasu, jak i pieniędzy potrzebnych na przygotowanie i zdawanie egzaminów językowych przy aplikacji na studia anglojęzyczne – mówi Wojciech Bachalski, dyrektor ds. edukacji w JDJ IOS.
 

więcej
na zdjęciu: Wojciech Bachalski, dyrektor ds. edukacji w JDJ IOS
 
Ponadto, dodaje: – Wszyscy nauczyciele, np. jednej z naszych partnerskich szkół – American High School, której siedziba znajduje się na Florydzie, to wykwalifikowani i doświadczeni edukatorzy, a szkoła spełnia wymogi 4 agencji akredytujących, czyli podmiotów uprawnionych przez Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych do nadzoru nad szkołami.
 
W American High School uczniowie pracują we własnym tempie, mając dostęp do materiałów przedmiotowych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Szkoła wykorzystuje własny system zarządzania nauczaniem (Learning Management System), który zawiera funkcje, takie jak: pokoje współpracy, pokoje czatu zintegrowane z mediami społecznościowymi, dzienniki, dostęp do materiałów, czasopism naukowych, i wiele innych. W tym systemie odbywają się prace domowe, testy, projekty grupowe, itd. Uczniowie mogą uczyć się ze smartfona, tabletu lub komputera. Bezpośredni kontakt z nauczycielami odbywa się poprzez indywidualne video-konsultacje, pocztę elektroniczną, komunikatory i rozmowy telefoniczne według ustalonego harmonogramu.
 
Bogata oferta zajęć dodatkowych 
Poza nauczaniem szkoła zapewnia również zajęcia dodatkowe, m.in. kluby zainteresowań i stowarzyszenia, w których można brać udział w sieci, np. klub szachowy, MUN, klub twórczego pisania, Future Business Leaders club. Natomiast, po polskiej stronie organizujemy lokalnym uczniom zajęcia integracyjne, sportowe i społeczno-kulturalne. Dzięki temu, nasi uczniowie mają bezpośredni kontakt z rówieśnikami oraz rozwijają umiejętności społeczne. Oferujemy też opcjonalną usługę jaką jest wsparcie w nauce Coachów Edukacyjnych JDJ, którzy monitorują postępy w nauce naszych uczniów, a w zasadzie wyręczają rodziców, z czego zdają im regularne raporty. Będą oni do dyspozycji uczniów i rodziców przez 5 dni w tygodniu – bezpośrednio bądź pod komputerem lub telefonem. Do ich obowiązków należy również wsparcie ucznia w osiąganiu zamierzonych celów w nauce, inspirowanie i motywowanie. Co to oznacza? – Jeżeli uczeń nie radzi sobie z jakimś zagadnieniem lub przedmiotem, to Coach Edukacyjny JDJ ma obowiązek od razu reagować – zastosować „plan naprawczy”. W razie potrzeby, oferujemy też korepetycje z języka angielskiego – zaznacza W. Bachalski.
 
Uczeń wskazuje profil nauczania
Program nauki jest indywidualnie dopasowywany do planów życiowych i zawodowych ucznia. Doradca szkolny wytłumaczy jak dobrać przedmioty i zaplanować naukę, aby dostać się na wymarzony kierunek na studiach na dowolnej uczelni na świecie, a Coach Edukacyjny pomoże w ułożeniu spersonalizowanego harmonogramu zajęć. Do jego obowiązków należy również asysta przy wyborze dowolnej uczelni na całym świecie (pod warunkiem odpowiednich wyników w nauce) oraz aplikacji na studia.
 
Zatem nauka w American High School w formule JDJ IOS to połączenie dwóch uzupełniających się podmiotów tworzących strukturę edukacyjną, w której polska strona zapewnia uczniom wszystko to, czego amerykańska szkoła nie może zagwarantować, bo działa tysiące kilometrów stąd.
 
Szkoła tam gdzie uczeń
American High School ma na całym świecie siedem tysięcy uczniów – zdecydowaną większość w Stanach, ale stale się rozwija. Już niemal 30 procent jej podopiecznych pochodzi z Azji i Europy.  JDJ Bachalski jest oficjalnym, wyłącznym dystrybutorem usług tej szkoły w Europie Centralnej i Wschodniej. – Z Europy mają najmniej uczniów, ale chcemy to zmienić – jesteśmy ich pierwszym ważnych partnerem w Europie Centralnej i Wschodniej – podkreśla W. Bachalski.  
 
„Pierwszy dzwonek” w każdym momencie 
American High School jest bez przerwy otwarta na nowych uczniów. I to dosłownie! Istnieje możliwość rozpoczęcia nauki przez cały rok – można zacząć zajęcia we wrześniu, w październiku, w grudniu... Słowem, kiedy się tylko chce. Rok szkolny trwa 10 miesięcy od rozpoczęcia nauki, niezależnie w którym miesiącu zaczęto naukę.
 
W szkole obowiązuje elastyczny tryb nauki – każdy uczy się we własnym tempie. Nie ma lekcji w klasycznym rozumieniu, jednocześnie całego rocznika. Za to są indywidualne konsultacje z nauczycielem każdego przedmiotu według ustalonego harmonogramu. Uczeń rozmawia z wykładowcą – obowiązuje zindywidualizowany system kształcenia.
 
Dodatkowo, uczniowie JDJ IOS będą spotykać się w Centrach Edukacji JDJ. Chodzi o to, aby mieli bezpośredni kontakt z rówieśnikami oraz z osobą odpowiedzialną za ich postępy w nauce. Zajęcia będą miały charakter dodatkowy, uzupełniający, wzbogacający, ale niekoniecznie obowiązkowy. Za to będą rekomendowane, bo ich znaczenie dla umiejętności współpracy i innych umiejętności społecznych, jest kluczowe. 
 
Podwójna Matura (PL & USA)
Podwójna matura? A co to w ogóle jest? Jak sama nazwa wskazuje, oznacza to możliwość jednoczesnego uzyskania polskiej jak i amerykańskiej matury. Dla tych, którzy nie chcą rezygnować z polskiej szkoły średniej, istnieje możliwość udziału w programie Podwójna Matura. W normalnym trybie nauki, aby uzyskać American High School Diploma (świadectwo maturalne), uczeń musi uzyskać 24 punkty (credits). Natomiast, w ramach programu Podwójnej Matury, uczeń nie musi podejmować się wszystkich 24 credits, ponieważ duża część z nich zostanie zaliczona na podstawie transferu ocen z polskiej szkoły. 
 
Warunkiem zaliczenia przedmiotu z polskiej szkoły jest zdanie go na poziomie minimum ok. 70%, co jest odpowiednikiem polskiej 4-ki (stopień dobry). W przypadku nieuzyskania 17 credits, uczeń musi podjąć dodatkowe przedmioty w amerykańskiej szkole. Przedmioty zaliczane są na podstawie świadectw z każdego ukończonego roku szkolnego w polskiej szkole średniej. Zazwyczaj program Podwójnej Matury jest rozłożony na 3 lub 4 lata (po 2 lub 2.5 credits na rok). Minimalna ilość punktów (tzw. credits), które muszą być zaliczone w American High School, aby otrzymać świadectwo maturalne tej szkoły, to 6 credits, na które składają się poniższe obowiązkowe przedmioty:
język angielski i literatura 9 (1 credit)
język angielski i literatura 10  (1 credit) 
język angielski i literatura 11 (1 credit)
język angielski i literatura 12 (1 credit)
historia Ameryki (1 credit)
historia Świata (1 credit)
amerykańska gospodarka (0.5 credit)
rządy i polityka USA (0.5 credit)
 
Istnieje też możliwość transferu ocen z polskiej szkoły bez konieczności kontynuowania nauki w polskiej szkole. Dzięki temu, nawet uczniowie po 1, 2 lub nawet 3 klasie polskiej szkoły średniej mają szansę przenieść się do American High School. 
 
Jak liceum, ale jest różnica
Tak jak w polskim klasycznym liceum, tak też amerykańska szkoła ma cztery klasy. Różnicę robi wolność wyboru przedmiotów, jak na studiach. Podobnie jest z czasem ukończenia szkoły – można tak modelować swój program, aby zaliczyć wszystko w trzy, nawet dwa lata, oczywiście jeżeli nauka odbywa się z odpowiednią intensywnością. Ten sam mechanizm działa w drugą stronę – jeżeli nauka idzie ciężko to program układany jest tak, aby dostosować go czasowo do możliwości ucznia. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby nauka online trwała nieco dłużej niż standardowe cztery lata.
 
Ile to kosztuje?
Czesne za naukę to teraz jeszcze cena promocyjna – US $2000 za rok (6 credits), czyli mało, porównując do elitarnych szkół amerykańskich w Europie, jak choćby w naszej stolicy, gdzie czesne dochodzi aż do ponad 50 tysięcy złotych za rok!
 
Wsparcie w nauce Coacha Edukacyjnego JDJ, czyli dodatkowa, nieobowiązkowa usługa polskiej firmy, to koszt rzędu 1000 pln / miesiąc.
 
Szkoła on-line i co z tego?
Bardzo ważne: uczeń JDJ IOS zdobędzie amerykańską maturę. Dzięki takiemu dyplomowi może dostać się do uczelni na całym świecie, także w Polsce. – Szkoła, którą reprezentujemy działa na Florydzie, ma status akredytowanej – tzn. jest rekomendowana przez  specjalistyczne agencje edukacyjne na poziomie stanowym oraz zweryfikowana przez Departament Edukacji USA – podkreśla nasz rozmówca. 
 
To oznacza, że nie ma najmniejszych wątpliwości, co do jakości oferowanej edukacji – jest gwarancja, że po uzyskaniu świadectwa maturalnego uczeń będzie mógł studiować gdziekolwiek zechce.
 
dowiedz się więcej na: www.jdj-ios.com    
 
e-mail: info@jdj-ios.com
 
....................
JDJ International Online Schools to znaczy:
zagraniczne szkoły online uznawane przez uczelnie na całym świecie
nauka z rówieśnikami z całego świata
rozpoczęcie nauki w dowolnym momencie
zindywidualizowany plan lekcji
nauczyciele dostępni całą dobę
spersonalizowane sesje z nauczycielami i doradcą szkolnym
odciążanie rodziców od nadzoru i pomocy swoim dzieciom w nauce 
możliwość uzyskania amerykańskiej matury obok polskiego świadectwa dojrzałości w tym samym czasie w ramach programu Podwójna Matura (Dual Diploma)
udostępnienie miejsca do nauki online w wybranych centrach JDJ
 

więcej
W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych i na potrzeby wtyczek portali społecznościowych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki.
Zrozumiałem, nie pokazuj ponownie tego okna.
x