przejdź do treści strony kontakt
strona główna 501 936 975 menu wyszukiwarka

20 lat tg: Najważniejsze dane o „tylko gorzów”

20 LAT TYLKO GORZóW

ao
2022-10-18 13:43
2870

Najważniejsze dane i koleje losu wydawnictwa na przestrzeni lat – ogólne, podstawowe informacje o „tg”.  

W 2002 roku Jacek Bachalski, jako wydawca tworzy tygodnik „tylko gorzów” – lokalną gazetę miejską, przedsięwzięcie niekomercyjne. Powód? Rok wcześniej wygrywa prawybory do parlamentu, tworzy Platformę Obywatelską w Lubuskiem i zostaje posłem na sejm RP. „tylko gorzów” staje się nośnikiem informacji, komentarzy oraz popularyzatorem myśli politycznej na poziomie lokalnym, także formą komunikacji z wyborcami. – Po roku sprawowania funkcji publicznej w sejmie doszedłem do wniosku, że trzeba mieć własną gazetę – wspomina. 
 
Po ukazaniu się czterech tzw. zerowych i kilkunastu płatnych numerów głównym źródłem utrzymania tygodnika stali się reklamodawcy, a w latach 2004 – 2007 grupa udziałowców zaangażowanych politycznie i gospodarczo w rozwój Gorzowa. Tak było aż do stycznia 2016 roku – wtedy już kwartalnik, w zmienionej szacie graficznej i znacznie obszerniejszy, przestał się ukazywać. Z kolei całą energię wydawca skierował na przekaz informacji za pośrednictwem sieci i strony www. Było to możliwe dzięki nabyciu w 2007 roku popularnego portalu informacyjnego www.gorzow24.pl
 
Lokalny tygodnik „tylko gorzów” – ma ponad 500 wydań, w nakładzie od 10 000 do 25 000. Ukazywał się przez 9 lat (2002-2011). Po nim wydawany był lokalny miesięcznik „tylko gorzów” – ma 26 wydań, każde w nakładzie 8 000 egzemplarzy. Ukazywał się przez ponad dwa lata (2011-2014). Z kolei dokładanie przez dwa lata (2014-2016) wydawany był lokalny kwartalnik „tylko gorzów exclusive” – 8 wydań, każde w nakładzie 2500. 
 
Od początku 2016 redakcja i wydawca koncentrują się na codziennym redagowaniu miejskiego serwisu informacyjnego www.gorzow24.pl – działa od 2002 roku, od 2007 z własną redakcją. Przez lata działalności uzyskał status popularnego, niezależnego źródła miejskich informacji z tysiącami  użytkowników każdego dnia. 

Komentarze:

W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych i na potrzeby wtyczek portali społecznościowych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki.
Zrozumiałem, nie pokazuj ponownie tego okna.
x