Więckowski: Błękitni mogą obronić zaliczkę

2015-04-09 11:18
67560

Adam Więckowski wychował się w Błękitnych Stargard Szczecińskich. W Gorzowie bronił barw Stilonu i Piasta (fot. Michał Kapuściński)

Gorzowianin z wyboru a stargardzianin z urodzenia trzyma kciuki za swój macierzysty klub. Adam Więckowski cieszy się, że o Błękitnych Stargard Szczeciński mówi cała piłkarska Polska.

Adama Więckowskiego znamy z występów w Stilonie i Piaście, ale jego kariera zaczęła się w Błękitnych Stargard Szczeciński. Klub, który jest rewelacją pucharowych rozgrywek dziś zmierzy się z Lechem Poznań o awans do finału. Były obrońca gorzowskich klubów trzyma kciuki za zespół ze swojego miasta. - Awans do półfinału i zwycięstwo z Lechem to megasensacja. Niestety, sukces Błękitnych też wystawia złe świadectwo naszej piłce. Oglądając te mecze czy z Lechem, czy wcześniej z Cracovią nie było widać prawie żadnej różnicy pomiędzy zawodnikami. Jedyna to serce, które w każdy mecz wkładali Błękitni. Co gorsza, dla ekstraklasowców, z minuty na minutę to zawodnicy ze Stargardu wyglądali mocniejsi fizycznie, szczególnie w meczu z Lechem, gdzie do przerwy poznaniacy prowadzili przecież 1:0 – powiedział dla portalu lubuskifutbol.pl

Gorzowski stagardzianin uważa, że Błękitnych stać dziś w Poznaniu na obronienie dwubramkowej zaliczki z pierwszego meczu. - Jeśli Błękitni nie stracą przez pierwsze pół godziny gola to sensacja na skalę chyba światową stanie się bardzo realna. Bo chyba nigdzie indziej zespół z trzeciego poziomu rozgrywek nie doszedł tak daleko – stwierdził Adam Więckowski.

Cała rozmowa na portalu lubuskifutbol.pl.