Młodzi też nie dali rady Zagłębiu. Co z Wartą?

PIłKA NOżNA

2015-04-14 00:53
75410

Z Zagłębiem Lubin przegrały nie tylko piłkarki i Piast, ale też stilonowska młodzież. Warta z kolei przegrała w Pszczewie i ma już tylko 4 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Najpierw w Lubinie na boisko wybiegły drużyny Zagłębia i Stilonu w ramach 23. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Gospodarze objęli prowadzenie w 36 minucie a losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie gry. Wciąż więc czekamy na pierwszego w tym roku gola w CLJ strzelonego przez podopiecznych trenera Dariusza Borowego. Kolejna okazja w niedzielę - na Olimpijską przyjeżdża Lechia Gdańsk.

Zagłębie Lubin - Stilon Gorzów 4:0 (1:0)

bramki: Siemiaszko 36`, Nowacki 72`, Morys 78`, Gołębiowski 86`

Stilon: Kodzis - Krzyżanowski, Płóciennik, Dzięcielewski, Zieliński - Ogrodowski, Tretiak, Kubacki, Lemieszek, Cerbijan - Sawicki.

Pozostałe wyniki: Zawisza Bydgoszcz - Ruch Chorzów 2:0, Górnik Zabrze - Arka Gdynia 0:0, Lechia Gdańsk - Lech Poznań 0:1, Pogoń Szczecin - Olimpia Grudziądz 3:0, Odra Opole - Bałtyk Koszalin 0:2, Warta Poznań - Śląsk Wrocław 3:1, Persa UKP Zielona Góra - MKS Kluczbork 4:0.

Trzy godziny po swoich starszych kolegach na boisko wyszli juniorzy młodsi Stilonu i Zagłębia, tyle że w Gorzowie. Tu mecz był bardziej wyrównany. Goście prowadzili do przerwy 2:0, ale po zmianie stron kontaktowego gola zdobył po indywidualnym kontrataku Krystian Malinowski. Gorzowianie mieli szansę na wyrównanie, zabrakło trochę szczęścia. Kolejne spotkanie 18 kwietnia w Zielonej Górze.

Stilon Gorzów - Zagłębie Lubin 1:2 (0:2)

bramki: Malinowski 56` - Nowak 8`, Jarantowicz 21`

Stilon (wyjściowy): Gibki - Skowroński, Bola, Drame, Zakrzewski - Malinowski, Janus, Woś, Grzywaczewski - Świercz, Krzyżanowski.

Pozostałe wyniki: Pomologia Prószków - Miedź Legnica 4:5, Górnik Zabrze - UKP Zielona Góra 2:1, MOSiR Opole - Gwarek Zabrze 0:1.

Warta zaczyna mieć poważne problemy w JAKO klasie okręgowej (rozgrywki okręgówki  i A-klasy zyskały niedawno tytularnego sponsora technicznego – salon sportowy JAKO). Niebiesko-borodowi mogli przegrywać już w pierwszej połowie, ale GKP Pszczew nie wykorzystał rzutu karnego – Robert Kukuska obronił strzał Patryka Batury. W drugiej części gospodarze swoją szansę już wykorzystali, gdy Sebastian Sawoch dobił strzał odbity od poprzeczki.

Warta w JAKO klasie okręgowej pozostaje na 11. miejscu, ale po zwycięstwie Spójni II Ośno Lubuskie ma już tylko 4 punkty przewagi nad wirtualną strefą spadkową. Na dodatek w kolejnych dwóch spotkaniach podopieczni trenera Jana Stronczyńskiego zmierzą się z kandydatami do awansu: Kasztelanią Santok (wyjazd) i Wartą Słońsk (dom).

Dodajmy, że jeszcze cięższa walka o utrzymanie czeka naszych dwóch A-klasowców. W ostatniej kolejce Kłos przegrał w Trzcinnej 1:4 a Iskra w Krzeszycach 0:3, choć tu do 83 minuty było 0:0.

GKP Pszczew – Warta Gorzów 1:0 (0:0)

bramka: Sebastian Sawoch 52`

Warta: Kukuska – Bajko, Jaźwiński (56` Uszkiewicz),Pakuła, Kikut – Pawłowski (73` Żelachowski), Rosołowicz, Soszka (46` Kolasa), Stronczyński – Świerniak, Szal (56` Szary)

Orzeł Trzcinna – Kłos Małyszyn (Gorzów) 4:1 (1:0)

bramki: Florczuk 45`, 65`, 88`, Balcerzyk 50` - Mielnik 46`

Kłos: Krzyżanowski – Białobrzeski, Bryl, Czyżewski (68` Rydlewski), Krzyżaniak – Mielnik, K. Sus (68` Sidorowicz), P. Sus, Szachnowski, Wyszkowski – Żmijak

Pogoń Krzeszyce – Iskra Gorzów 3:0 (0:0)

bramki: Hendzel 83`, 84`, 86`

Iskra: Łastowski – Bojko (46` Kulwiński), Ł. Czapczyński, T. Czapczyński, Frydrychowski – Kowalski, Mazur (46` Krzemiński), Pawlikowski (83` Socha), Rogowski – Worach (46` Sikorski), Skrzypczak