Niespodzianka w CLJ i LIVEśroda

PIłKA NOżNA

2015-04-21 13:32
62230

Są pierwsze bramki i pierwszy punkt w wiosennych zmaganiach Stilonu w CLJ. Przegrała młodsza drużyna, sukcesu nie zanotowała również Warta a nasze A-klasowe ekipy zamieniły się miejscami. W środę grają trzecioligowcy.

Zespół Stilonu występujący w Centralnej Lidze Juniorów sprawił w niedzielę dużą niespodziankę. Trzecia w tabeli Lechia Gdańsk prowadziła do przerwy 2:0, choć to gorzowianie mieli pierwszą doskonałą sytuację w meczu. Po przerwie i wejściu na boisko Daniela Mrozka jakość gry się jeszcze poprawiła i podopieczni trenera Dariusza Borowego doprowadzili do wyrównania po strzałach Mateusza Ogrodowskiego i Miłosza Kubackiego. Była szansa nawet na zwycięstwo, ale zabrakło zimnej krwi.

Tyle szczęścia nie mieli w ten weekend młodsi koledzy ekipy z CLJ, którzy przegrali z UKP Zielona Góra 0:3.

Stilon Gorzów – Lechia Gdańsk 2:2 (0:2)

bramki: Ogrodowski 59`, Kubacki 67` - Gołębiewski 30`, Macierzyński 37`

Stilon: Kodzis – Krzyżanowski, Płóciennik, Dzięcielewski, Zieliński (46` Mrozek) – Ogrodowski, Kubacki, Florek, Tretiak – Gromala (68` Skórecki), Cerbijan (82` Sawicki)

UKP Zielona Góra – Stilon Gorzów 3:0 (2:0)

bramki: Kobusiński 3`, Butowicz 39`, 72`

Coraz większe problemy ma Warta. Z przewagi nad strefą spadkową został już tylko 1 punkt. Doprowadziła do tego porażka gorzowian z Kasztelanią Santok, wygrana Spójni II Ośno Lubuskie i sensacyjne zwycięstwo Radowiaka Drezdenko w Słońsku z tamtejszą Wartą, która będzie następnym rywalem niebiesko-bordowych. W sobotnim meczu zespół trenera Jana Stronczyńskiego przegrywał do przerwy 0:1, po tym jak skutecznie rzut wolny wykonał Tomasz Leśnicki. W drugiej połowie Warta zaatakowała odważniej, ale bez skutku. Na dodatek efektem odkrycia był drugi stracony gol w 85 minucie meczu.

Mecz z Wartą Słońsk 25 kwietnia o 18:00 na stadionie lekkoatletycznym.

Kasztelania Santok – Warta Gorzów 2:0 (1:0)

bramki: Leśnicki 36` Maciejewski 85`

Warta: Kukuska - Soszka (72’ Żeliszewski), Jaźwiński, Pakuła, Bajko (88’ Szary) - Kikut, Szal (68’ Kolasa), Pawłowski, Stronczyński, - Wusaty, Rosołowicz

Z kolei w A-klasie obie gorzowskie drużyny walczą o uniknięcie ostatniego miejsca, oznaczającego spadek. Po tej kolejce „czerwoną latarnią” został Kłos, który przegrał na Olimpijskiej z SHR Wojcieszyce 1:2, tracąc decydującego gola w doliczonym czasie gry. Iskra z kolei w meczu z kategorii „o 6 punktów” pokonała na Strażackiej Zew Dąbroszyn, dzięki czemu jest już przedostatnia. O jej zwycięstwie przesądził udany początek – między 19 a 22 minutą gorzowianie strzelili trzy bramki.

Iskra Gorzów – Zew Dąbroszyn 4:2 (4:1)

bramki: Frydrychowski 19`, 21`, Kulwiński 22` Kowalski 36` - Urman 34`, Szerwiński 50`

Kłos Małyszyn (Gorzów) – SHR Wojcieszyce 1:2 (0:0)

bramki: Mielnik 78` - Burzawa 60` k., Dawidiuk 90`

A już w środę Stilon zmierzy się w 25. kolejce III ligi dolnośląsko-lubuskiej z trzecią w tabeli Lechią Dzierżoniów. Rywal niebiesko-białych stracił zimą trzech podstawowych zawodników, których zastąpiła młodzież. Efekt to słabsze wyniki – Lechia nie wygrała od trzech meczów. Początek spotkania o 17:00. Przeprowadzimy z tego meczu relację LIVE – odnośnik pojawi się w dniu meczu.