Wygrała tylko A-klasa

PIłKA NOżNA

2015-04-27 18:29
64430

W Centralnej Lidze Juniorów Stilon poległ w Poznaniu, przegrali też ich młodsi koledzy. Niezmiennie po kolejne porażce wygląda sytuacja Warty, udany weekend mieli za to nasi A-klasowcy.

Mecz Stilonu w CLJ mógł się ułożyć zupełnie inaczej. Po dość słabej pierwszej połowie było 0:0. 10 minut po wznowieniu warciarze objęli prowadzenie, ale grający w dość przetrzebionym składzie gorzowianie (na ławce trzech rezerwowych w tym bramkarz) mieli dwie dobre sytuacje do wyrównania. Szczególnie blisko był Radosław Tretiak, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie główkował do praktycznie pustej bramki. Zamiast 1:1 zrobiło się jednak 2:0 a w końcówce Stilon kompletnie opadł sił i zaczął tracić gola za golem.

Kolejne spotkanie 3 maja na Olimpijskiej przeciwko Persy UKP Zielona Góra. W tym meczu nie zagra Daniel Mrozek, który w Poznaniu obejrzał czwartą żółtą kartkę w sezonie.

Warta Poznań – Stilon Gorzów 6:0 (0:0)

bramki: Gałkowski 55`, 88`, Chopica 66`, 90`, Pawłowski 83`, Zandecki 86`

Stilon: Karpiński – Sawicki (83` Bystrzycki) Płóciennik, Dzięcielewski, Zieliński – Lemieszek, Tretiak, Ogrodowski (50` Mrozek), Florek, Gromala – Cerbijan

Pozostałe wyniki: Olimpia Grudziądz – Arka Gdynia 0:3, Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów 1:0, Górnik Zabrze – MKS Kluczbork 6:0, Odra Opole – Zawisza Bydgoszcz 0:2, Lechia Gdańsk –Bałtyk Koszalin 3:3, Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław 2:1, Persa UKP Zielona Góra – Lech Poznań 0:1.

Na pierwsze punkty w Makroregionalnej Lidze Juniora Młodszego czekają ciągle podopieczni trenera Waldemara Witkowskiego. Spotkanie z Miedzią Legnica było dość wyrównane, choć brakowało klarownych sytuacji bramkowych. Gorzowianie stracili bramkę pięć minut po przerwie po kapitalnym uderzeniu Szymona Czarneckiego. Stilonowcy zaatakowali w poszukiwaniu bramki wyrównującej, ale po jednej z kontr stracili drugiego gola. Kolejny mecz 29 kwietnia w Zabrzu z drugim w tabeli Gwarkiem.

Stilon Gorzów – Miedź Legnica 0:2 (0:0)

bramki: Czarnecki 45`, Cieślik 72`

Stilon (wyjściowy): Gibki – Skowroński, Boła, Drame, Zakrzewski – Malinowski, Krzyżanowski, Janus, Jakubowski, Świercz – Grzywaczewski

Wchodzili: Pazoła, Siejka

Pozostałe wyniki: UKP Zielona Góra – Zagłębie Lubin 2:1, Górnik Zabrze – Gwarek Zabrze 5:1, Pomologia Prószków – MOSiR Opole 3:1.

Warta niestety ciągle poważnie zagrożona degradacją i najbliższe trudne mecze nie zapowiadają radykalnej poprawy. Niebiesko-bordowi przegrali u siebie z imienniczką ze Słońska 0:4. Goście już po pierwszej połowie prowadzili 2:0, po tym jak w 19 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego zamknął Oskar Raćko a gola „do szatni” dołożył Patryk Czereda.

W drugiej połowie gorzowianie stracili kolejne dwa gole a najlepszą sytuację na trafienie mieli już przy wyniku 0:4 – na czystej pozycji nie trafił Adam Pawłowski. – Lepiej przegrać jeden mecz 0:4, niż cztery po 0:1. Będziemy wyciągać wnioski. Jestem zadowolony, że zespół walczył. Skupiamy się na każdym najbliższym meczu, nie myślimy o przyszłych starciach z dołem tabeli. Na pewno nie będę też wywierał nadmiernej presji na zespole. Oczekuję zostawienia serca na boisku, inaczej sobie tego nie wyobrażampodsumował spotkanie nowy szkoleniowiec Warty Sebastian Puchalski.

Kolejny mecz 2 maja w Bledzewie.

Warta Gorzów – Warta Słońsk 0:4 (0:2)

bramki: Raćko 19`, 57`, Czereda 45`, Świtalski 73`

Warta G.: Kukuska – Żeliszewski, Uszkiewicz (82` Szary), Pakuła, Kikut – Rosołowicz (80` Soszka), Stronczyński, Wusaty, Świerniak (83` Jaźwiński) – Szal (59` Kolasa), Pawłowski

Udana kolejka z kolei za naszymi A-klasowcami. Kłos zwyciężył 2:0 w Baczynie a Iskra tak jak w ubiegłym sezonie w B-klasie, pokonała Zjednoczonych Jeniniec. Dzięki tym wygranym nasze drużyny są na bezpiecznych miejscach. Na ostatnie, spadkowe zepchnęły Zew Dąbroszyn.

Tor-Bud Baczyna - Kłos Małyszyn (Gorzów) 0:2 (0:0)

bramki: Szmit 65` (sam.), Czyżewski

Zjednoczeni Jeniniec – Iskra Gorzów 2:3 (0:2)

bramki: Fabianowicz 81`, Werbliński 90` - Kulwiński 16`, 19`, Stefanek 73`