PIłKA NOżNA

2015-05-19 13:45
72070

W CLJ Stilon podjął walkę z Górnikiem Zabrze, ale goście wygrali 4:1

W CLJ Stilon podjął walkę z Górnikiem Zabrze, ale goście wygrali 4:1 (fot. Filip Górecki)

Starsi i młodsi juniorzy Stilonu dostali po cztery bramki od Górnika Zabrze, choć ci pierwsi powalczyli. Warta poległa ze Spartakiem Deszczno, ale prawdopodobnie dostanie trzy punkty walkowerem. Derby w A-klasie na remis.

Początek spotkania wskazywał, że Górnik odniesie w Gorzowie łatwe zwycięstwo. Zabrzanie objęli prowadzenie już w 7 minucie, gdy Daniel Barbus odegrał z prawego skrzydła do Bartłomieja Olszewskiego a ten z bliska pokonał Gabriela Kodzisa. 4 minuty później kopia tej akcji, tyle, że Olszewski w roli asystenta a uderzał z około 16 metrów dobrze znany juniorom młodszym Stilonu Krzysztof Kiklaisz (przed miesiącem w MLJM strzelił na Olimpijskiej jedyną, zwycięską bramkę dla Górnika). Jednak niebiesko-biali po tym ciosie szybko się podnieśli i już w 14 minucie zdobyli kontaktowego gola, gdy dobrą sytuację bramkową na raty wykorzystał Błażej Cerbijan.

Stilonowcy jednak do wyrównania nie zdołali doprowadzić a w drugiej części gry goście przypieczętowali wygraną. Przed podopiecznymi trenera Dariusza Borowego dwa ostatnie spotkania w sezonie, które zdecydują, czy gorzowianie zajmą 14., 15., czy 16. miejsce na koniec rozgrywek. W najbliższą sobotę czeka ich wyjazd do 14. w tabeli Olimpii Grudziądz a tydzień później mecz u siebie z przedostatnim MKS Kluczbork.

Stilon Gorzów – Górnik Zabrze 1:4 (1:2)

bramki: Cerbijan 14` - Olszewski 7`, Kiklaisz 11`, Barbus 51`, Pstuś 81`

Stilon: Kodzis – Zieliński, Płóciennik, Dzięcielewski, Krzyżanowski - Ogrodowski, Gromala (80` Sawicki), Florek, Tretiak (85` Lemieszek), Mrozek (65` Skórecki) – Cerbijan

Pozostałe wyniki:Arka Gdynia – Zagłębie Lubin 2:1, Odra Opole – Lechia Gdańsk 2:3, Zawisza Bydgoszcz – Warta Poznań 0:0, Ruch Chorzów – Persa UKP Zielona Góra 1:0, Lech Poznań – Olimpia Grudziądz 4:2, Śląsk Wrocław – MKS Klubczork 8:1, Bałtyk Koszalin – Pogoń Szczecin [19.05].

Z Górnikiem nie poszło też naszej młodszej drużynie. Spotkanie na stadionie w dzielnicy Makoszowy było jednostronne. Liderujący w tabeli zabrzanie już w pierwszej połowie rozstrzygnęli jego losy a po przerwie dołożyli jeszcze jednego gola. Kolejny mecz ekipy treneraWaldemara Witkowskiego 23 maja w Lubinie.

Górnik Zabrze - Stilon Gorzów 4:0 (3:0)

bramki: K. Siejka 16`, Żagiel 23`, Pawłowski 40`, 45`

Stilon: Gibki – Boła (70` Ostraszewski), Drame, Grzywaczewski, Jakubowski – Janus, Krzyżanowski, Malinowski, Pazoła (55` Kisielewicz), Sawicki (41` A. Siejka) – Zakrzewski

Pozostałe wyniki: Gwarek Zabrze – Zagłębie Lubin 0:1, MOSiR Opole – Miedź Legnica 0:0, Pomologia Prószków – UKP Zielona Góra 0:3.

Warta zgodnie z przewidywaniami nie miała większych szans w starciu ze Spartakiem Deszczno. Obrazu gry nie zmienił nawet wyrównujący gol Roberta Soszki pod koniec pierwszej połowy. Wszystko jednak na to wskazuje, że niebiesko-bordowi i tak... wygrają. Walkowerem, ponieważ w zespole gospodarzy zagrał zawodnik, który powinien był pauzować za kartki. Co ciekawe, Dariusz Chomiuk, bo o nim mowa, jesienią grał w … Warcie. I w niebiesko-borodwych barwach otrzymał jedno napomnienie, które umknęło działaczom z Deszczna.

Decyzję w sprawie tego meczu do końca tygodnia ma podjąć GOZPN, ale nieoficjalnie wiadomo, że weryfikacja wyniku na 0:3 jest niemal pewna. Kolejny mecz gorzowian w najbliższą sobotę u siebie przeciwko Błękitnym Dobiegniew.

Spartak Deszczno – Warta Gorzów 6:2 (1:1)

bramki: Tomasik 28`, 74`, Chomiuk 54`, Wiśniewski 58`, Szkuta 64`, Gireń 90` k. - Soszka 41`, Sobański 83`

Warta: Szymański – Bajko, Uszkiewicz (60` Sobański), Żeliszewski, Soszka (54` Wusaty) – Kikut (80` Seniów), Stronczyński, Świerniak, Rosołowicz – Pawłowski (85` Szary), Kolasa

W A-klasowych derbach Gorzowa na bocznym boisku stadionu przy ulicy Olimpijskiej padł remis 2:2. Iskra długo w tym spotkaniu prowadziła, ale Kłos w ostatnich minutach wyrwał ekipie z Zakanala wygraną i dzięki temu pozostał na 12. miejscu w tabeli. Iskra jest przedostatnia, co da utrzymanie pod warunkiem, że z okręgówki nie spadnie Warta lub/i Iskra Janczewo.

Kłos Małyszyn (Gorzów) - Iskra Gorzów 2:2 (0:1)

bramki: Wyszowski 80`, Sus 85` - Kulwiński 45`, Sikorski 78`

Kłos: Krzyżanowski – Białobrzeski, Bryl, Czyżewski, Ciborowski (50` Rydlewski) – Mielnik (65` Sidorowicz), K. Sus, P. Sus, Szachnowski, Wyszowski – Żmijak

Iskra: Łastowski – T. Czapczyński, Frydrychowski, Kimon, Kowalski – Kulwiński (70` Skrzypczak), M. Mazur, Pawlikowski (50` Worach), Sikorski, Solarek – Stefanek

W środę o 17:00 w Kątach Wrocławskich pierwszy z dwóch meczów zaległych rozegra Stilon. Niebiesko-biali jadą bez zawieszonych za żółte kartki Filipa Wiśniewskiego i Dawida Kucharskiego. Z tego spotkania nie przeprowadzimy relacji live.